Esenyurt’ta Bilim Fuarı

İSTANBUL-Esenyurt Mustafa Yeşil Ortaokulu öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında hazırlamış oldukları eserleri sergiledi.

Esenyurt’ta Bilim Fuarı

Mustafa Yeşil Ortaokulu’nda gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına Esenyurt İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

30 PROJE SERGİLENDİ

Öğrenciler, öğretmenlerinin refakatinde hazırlamış oldukları sosyal bilgilerden, fizik, kimya ve matematik olmak üzere birçok alandaki bir birinden başarılı 30 projeyi sergilerken, fuarı gezen katılımcılara bilgiler verdi.

DRAMA GÖSTERİSİ TAKDİR TOPLADI

Fuarda, öğrenciler tarafından sahnelenen “Yöremiz Dilimiz” konulu drama gösterisi izleyiciler tarafından takdir toplayarak, büyük alkış aldı.

DAHA DONANIMLI NESİLLER

Esenyurt Mustafa Yeşil Ortaokulu Müdürü Fatma Damar Ubanı, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda yapmış olduğu konuşmasında, öğrencilerin daha donanımlı olarak geleceğe hazırlanması konusunda, sosyal ve kültürel alanlarda da eğitim verdiklerini vurgulayarak, öğrencilerin bilime olan ilgisini ve duyarlılığını arttırması konusunda da bilim fuarını gerçekleştirdiklerini ve bu tür faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER