Maltepeli kadınların okuma yazma sevinci 

Halk Eğitim Merkezi'nde okuma yazma kursuna katılan Maltepeli kadınlar diplomalarını Maltepe Belediye Başkan Esin Köymen'in elinden aldı.

Maltepeli kadınların okuma yazma sevinci 

Maltepe Belediyesi’nce ücretsiz düzenlenen okuma yazma kurslarına katılan kadınlar, okuma yazma öğrenerek eğitimlerini başarıyla tamamladı. 

Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından eğitim alan Maltepeli kadınlar, Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Gülsuyu Kadın Danışma ve Sosyal Yaşam Merkezinde düzenlenen törenle belgelerini Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen’den aldı. Köymen, kadınları tebrik ederek mutluluk ve heyecanlarına ortak oldu.

Mahalle çalışmalarında okuma yazma bilmeyen kadınların yaşadıkları zorlukları derinden hissettiğini ifade eden Başkan Köymen “Aslında sadece okuma yazma değil, bu bir dayanışma da aynı zamanda ve sosyalleşme alanı. Hepimiz evlerden dışarıya çıkmaya başladığımız ve dışarıdaki dünyayı fark etmeye başladığımız andan itibaren başka türlü bir insan olmaya başlıyoruz.

Özgüvenimiz artıyor. Başka insanlarla kurduğumuz ilişkiler bizi başka türlü bir noktaya da götürüyor. Okuma yazma aslında bunun bir parçası. Birbirimizle sohbet ediyoruz ve birbirimize dokunuyoruz.

En önemli tarafı paylaşım ama birbirimizin gelişmesine çok ciddi anlamda katkıda bulunmuş oluyoruz.” dedi. 

Köymen daha sonra kursa katılan kadınlara sertifikalarını sunarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Kurslara katılmak isteyenler, Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nden detaylı bilgi alabilir. 

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER