Başkan Karakaya 9 maddede açıkladı

Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, bazılarını bizzat çizdiği projelerini halkın beğenisine sundu.

Başkan Karakaya 9 maddede açıkladı

“Yeniden Kartal” sloganıyla yola çıkan Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, daha moderne ve yaşanabilir Kartal için bir çoğunun çizimlerini şahsen yaptığı projelerini kamuoyunun beğenisine sundu.  

Kartal'ın sahip olduğu zengin kültürel miras, coğrafi konumu ve dinamik nüfusu, ilçeyi bölgesel ve ulusal ölçekte önemli bir merkez olduğunun altını çizen Karakaya "Bu eşsiz ilçenin, potansiyelini bilerek Kartal’ı zirveye çıkarmak; Kartal’ın bütün değerlerini kucaklayan, sürdürülebilir, yaşanabilir ve modern bir şehri mümkün kılmak öncelikli hedeflerimizdendir" dedi.

Kartal’ın sorunlarını, dertlerini bilerek bu yola çıktıklarını dile getiren Mimar Hüseyin Karakaya  "Kartal’da sorunlar, bütüncül olarak değerlendirilen ve insanımızı merkeze alan hizmet anlayışıyla çözüme kavuşturulacaktır.
Şeffaf ve ulaşılabilir yönetim anlayışı ile kimseyi ötelemeden hizmet edeceğiz; vatandaşımızın yanında olduğumuzu hissettirerek güven ve refahınızı artırmak için çalışacağız" diye konuştu.

1. Kentsel Dönüşümde İnsan Odaklı Yaklaşım:

Kentsel dönüşümü gerçekleştirirken, öncelikle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gözeterek adil ve şeffaf bir süreç yürüteceğiz. Mevcut yaşam standartlarını koruyarak, sakinlerimizin mağduriyet yaşamadan daha modern ve güvenli konutlara geçişlerini sağlayacağız.

2. Çevreci Belediyecilik:

Kartal'ın yeşil dokusunu koruyacak, yeni yeşil alanlar oluşturacak ve mevcut parkları iyileştireceğiz. Halkımızın doğayla iç içe vakit geçirebileceği, spor yapabileceği, aileleriyle keyifli anlar yaşayabileceği rekreasyon alanlarına önem vereceğiz.

3. Eğitimde Kalite:

Eğitim, toplumumuzun temel taşıdır. Eğitim kurumlarını destekleyecek, eğitim kalitesini yükseltecek ve gençlerimize daha iyi bir gelecek sunacak projeleri hayata geçireceğiz. Teknolojik altyapıyı güçlendirerek, öğrencilerimizi dijital çağa hazırlayacağız. Çocuklarımızın en az bir yabancı dil öğrenmesini sağlayarak uluslararası alanda kendilerini geliştirmesine destek vereceğiz.

4. Ulaşım ve Trafiği İyileştirme:

Kartal'ın ulaşım sorunlarına çözümler üretecek şekilde alternatif yol, köprü ve kavşak projeleri yapacağız. Trafiği rahatlatmak adına sürdürülebilir ulaşım projelerini hayata geçirecek, akıllı şehir çözümleriyle trafik yönetimini iyileştireceğiz.  

5. Kültür ve Sanat Destekleri:

Kültür ve sanata verdiğimiz değeri arttıracağız. Yerel sanatçıları destekleyecek, kültürel etkinlikleri teşvik edecek ve Kartal'ı kültürel bir merkez haline getirecek projeleri hayata geçireceğiz.

7. Sporun Kenti:

Kartal’da sporu teşvik etmek ve desteklemek; sağlıklı bir toplum için önemli önceliklerimizden biridir. Sporun gençlerimizin ve çocuklarımızın fiziksel, zihinsel gelişimi ve geleceği için oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Kartal’ımızda vatandaşlarımıza sporun her dalına ulaşma imkanı sağlayacağız. Spor tesisleri kurarak gençlerimizin ve yetişkinlerimizin spor yapma imkanlarının artırılması için çalışacağız. Ayrıca, kentimizin gurur kaynağı ve birliğimizin sembolü Kartalspor’u eski başarılı günlerine kavuşturacağız. Kartalspor'u en üst lige taşımak ve ilçemizi ulusal arenada temsil etmek için kararlılıkla çalışacağız. Sporun birleştirdiği, mutlu ve sağlıkla yaşayan bir Kartal için çalışacağız.

6. İş ve Ekonomik Kalkınma:

Kartal'da iş imkanlarını arttırmak için yerel girişimcilere destek sağlayacak, küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesini teşvik edecek politikaları hayata geçireceğiz.
Ekonomik zorluklarla başa çıkarken, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmayı sürdüreceğiz. Sosyal yardım ve destek programları aracılığıyla, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım eli uzatacağız ve herkesin Kartal'da refah içinde yaşamasını sağlayacağız.

7. Engelsiz Yaşam:

Kartal, her bireyin hak ettiği yaşam kalitesine ulaşabileceği bir şehir olmalıdır. Engellilerin hiçbir engelle karşılaşmadan yaşayabilecekleri, her alana rahatça erişebilecekleri bir kent vizyonuyla hareket ediyoruz. Engelli dostu altyapı ve tesislerin yaygınlaştırılması, engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak ve onların sosyal hayata tam katılımını sağlamak adına temel bir gerekliliktir. Engelli bireylerin ihtiyaçlarına duyarlı bir şekilde tasarlanmış yollar, rampalar, ulaşılabilir toplu taşıma ve engelli dostu kamu binaları inşa etmek için çaba göstereceğiz. Ayrıca, engelli vatandaşlarımızın istihdam olanaklarına erişimini kolaylaştırmak ve eğitim imkanlarından tam anlamıyla yararlanmalarını sağlamak için destekleyici politikaları hayata geçireceğiz. Kartal, engellilerin hiçbir engel olmadan, özgürce ve rahatlıkla yaşayabilecekleri bir kent olacaktır.

8. Hayvan Dostu Kent:

Kartal’ın güzelliklerinden biri de sokaklarımızda yaşayan minik dostlarımızdır. Sokak hayvanlarının refahını sağlamak ve onların haklarına saygı göstermek, belediyemizin önceliklerinden biridir. Sokak hayvanlarının beslenmesi, barınması ve tedavisi için sokak hayvanı yaşam merkezleri kuracak, yerel hayvan koruma dernekleri ve gönüllülerle işbirliği içinde çalışarak onların yaşam koşullarını iyileştirecek projeler hayata geçireceğiz. Hayvan yaşam merkezlerinde şeffaf ve ulaşılabilir olacağız. Sokak hayvanlarının refahını sağlamak, sadece onların değil, tüm toplumun mutluluğunu artıracak önemli bir adımdır.

9. Katılımcı ve Şeffaf Yönetim:

Yerel yönetimde katılımcılığı ve şeffaflığı ön planda tutacağız. Kapsayıcı, adil ve demokratik bir anlayışla vatandaşlarımızın görüşlerine değer verecek, karar süreçlerine katılımlarını sağlayacak ve açık iletişim ilkelerini benimseyeceğiz. Belediyemiz bünyesinde Kent Meclisleri kurarak, kentimizin sorunlarını çoğulcu demokrasi ile hep birlikte çözüme kavuşturacağız.

Kartal'ı hep birlikte daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve herkesin mutlu olduğu bir kent haline getirmek için çalışacağız. Kartal’ı zirveye çıkaracağız!

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2024, 21:30

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER