CHP'li Gürer'den AKP'ye 'Niğde' eleştirisi: Destekten mahrum bırakıldı

CHP Niğde Milletvekili Gürer, seçim bölgesinde temaslarda bulundu. vatandaşların sorunlarını dinleyen Gürer, AKP'nin Niğde'ye hizmet desteği vermediğinin altını çizdi.

CHP'li Gürer'den AKP'ye 'Niğde' eleştirisi: Destekten mahrum bırakıldı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, seçim bölgesi olan Niğde’de vatandaşlarla buluştu.

Beyağıl köyünü ve Kemerhisar Kasabası ziyaret eden Gürer, vatandaşların sorunlarını dinledi.

CHP'li Gürer,  Niğde ilinde çevre sorunlarının ayrıca incelenmesi gereken bir durum olduğunu belirtti. Niğde Bor Akkaya Barajı ile ilgili konuşan Gürer, “Kızılca köyü deresi çevresinde kirlilik nedeniyle ağaç yetişmez duruma geldi. Beyağıl köyünde ise daha fena bir durum var. Köye gelen su kuyusunun olduğu bölge Ulukışla ilçesinin atık toplama alanı. Burada toplanan atıkların suyu, taşınma sürecine kadar toprağa süzülüyor. Bunun köy içme suyuna karışma riski var. Köy halkı yetkililerden yardım istemiş. Köy muhtarı aylardır uğraşıyor. Sorun halen çözülmemiş. İçme suyuna atık su karışırsa insan sağlığı riske girer, bir an önce bu sorunun çözülmesi gerekiyor. Konuyu önerge ile bakana yansıtıp sorunun sürekli takipçisi olacağım” ifadelerini kullandı.

"ZAMLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR"

Niğde’nin AKP iktidarları döneminde gereken destekten mahrum bırakıldığını da belirten Gürer, “Niğde’nin her köyünde, kasabasında ve ilçesinde çözüm bekleyen sorunlar var. İktidar ülke genelinde farklı destekler açıklıyor ama içinde Niğde yok. Sorunlar katlanarak artıyor. Niğde için işsizlik ilk sorun, geçim sıkıntısı her geçen gün artıyor. Zamların ardı arkası kesilmiyor. İktidar yanlış ve yetersiz yönetimin bedelinin faturasını halka kesiyor” açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER