"CHP'liler projelerimi kopyalamış"

  Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, “Birileri proje lansmanı yapmış. Kopyalamışlar bizi resmen. Ama aslı varken millet kopyasına bakmaz” dedi

"CHP'liler projelerimi kopyalamış"

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Sivaslılarla kahvaltında buluştu.

Maltepe Sivaslılar Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, eşi Aysel Güleser Ekşi, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Erdem, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Erdoğan Akkaya, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Ali Yurt, Maltepe Ülkü Ocakları Başkanı Yasin Demir, Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen, Maltepe Sivaslılar Derneği Başkanı Resul Gürsoy, Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Bozkurt ve Sivaslılar katıldı.

  Kahvaltında projelerini anlatan Kadem Başkan, 31 Mart yerel seçimlerinde Sivaslıların desteğini istedi. 

“Projelerimizi kopyalamışlar, aslı varken millet kopyaya bakmaz”
  Maltepe’nin 15 yıllık bir kuraklık dönemi geçirdiğini belirten Kadem Ekşi, “Yollar kevgire dönmüş, yeşil alanlar yok. Anneler ‘şu mezar evlerden ne zaman kurtaracaksınız bizi’ diyor. Bir gram yeşil alan yapmamışız. Koca Fındıklı’da bir tane parkımız yok. 15 yıldır ilçeyi yönetenler bir adım bile atmamışlar. Birileri proje lansmanı yapmış. Kopyalamışlar bizi resmen. Ama aslı varken millet kopyasına bakmaz” ifadelerini kullandı. 

“Bir bölgenin değeri sadece bina yapmakla artmaz”

Maltepe’de yapacak çok işleri olduğunu söyleyen Ekşi, “Biriken sorunları çözmek için çok özgün projelerimiz var.  Maltepe’de yaşam kalitesi o kadar düşmüş ki bu böyle devam ederse burası bir artı değer üretmez. Çöküntü alanlarına kimse yatırım yapmaz. Gayrimenkullerinizin değeri de düşer. Biz insan çevre ve değer odaklı bir ekosistem inşa edeceğiz. Bir bölgenin değeri sadece bina yapmakla artmaz” şeklinde konuştu. 

“Belediyeyi de batırmışlar”

Maltepe’yi komşu ilçelerden Üsküdar ile kıyaslayan Kadem Ekşi, “Üsküdar ile Maltepe’nin gelirleri aynı. Üsküdar’da her mahallede yüzme havuzları, spor kompleksleri var. Maltepe’nin niye yok. Belediyenin 1.5 milyar TL bankalara borcu var. Belediyeyi de batırmışlar. Para nerede arkadaş. Sorunları çözmezsek halının altına süpürmeye devam edersek bu şehir azap şehri olur” diye konuştu. 
  Sivas’a özgü halk oyunları gösterisini izleyen Kadem Ekşi, ardından sahneye çıkarak halaya katıldı. Kadem Başkan’ın Sivaslılar ile halay çekmesi, renkli görüntüler oluşturdu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2024, 21:23

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER