Kartal AK Parti Başkan Adayı Hüseyin Karakaya Basınla Buluştu

Kartal DSİ salonunda yapılan Kahvaltı Programına Çok sayıda Basın Mensubu,Bakan Yardımcısı Osman Boyraz,İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu ve İlçe Yöneticileri katıldı.

Kartal AK Parti Başkan Adayı Hüseyin Karakaya Basınla Buluştu

Açılış konuşmasını Kartal İlçe Bakanı Nimet Gündoğdu yaptı. Gündoğdu, Kartal Belediye Başkan Adayını tanıttıktan sonra Başkan Adayı Hüsyin Karakaya'ya söz verdi. Karakaya,Bir seçim süreci daha başladı biliyorsunuz Kartal Başkanını seçecek Seçimlerin Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Barış, Adalet, Kardeşlik, demokrasi içerisinde mücadele edeceğimizi düşünüyorum, zaten başka türlüde düşünülemez. Çünkü Biz hizmet etmek için yola çıkmışız, hizmet etmeye başlarken hizmetin özü olan insana saygıyla başlamak gerekir. Bizim özümüz Bu ! gönüllere girmek, gönüllere hizmet etmek, Bu olguyu sağlamak Belediyelerin görevidir. Uzun zaman Belediyelerde görev yapmış Belediyecilik nedir? Belediyecilik nasıl yapılır? Bunu çok iyi bilen birisiyim. Bu bilgimi Kartal’a sunmaya hazırım. Yani Belediyeciliği Belediyeyi kazandıktan sonra öğrenmeye değil! öğrenilmiş tecrübe edinmiş ilk günden itibaren uygulamaya geçecek bir bilgimiz var Kartal’ı çok iyi bilen birisiyim. Kartal’da 35 yıldır ikamet ediyorum çocuklarım orda doğdu. Ekmeğimizi Burada kazanıyoruz Buranın ekmeğini yiyor suyunu içiyor havasını teneffüs ediyoruz. Uzun zamandır Burada siyaset yapıyoruz Kartal’ın her adımını hemen hemen her sokağını her insanını her eşrafını bilen birisiyiz.

Bizim çok insanı değerlerde saygımız var muhabbetimiz var dostluğumuz var .Oy verecek olsun vermeyecek olsun Kartalın bir evladı olarak bağırlarına sıkı sıkıya bastı. Bunu gördüm, Kartalın her kesimin e teşekkürü bir borç biliyorum. Bu şu demektir Sen Bu işi biliyorsun! Sen Bu işi yapacaksın! Sen Kartallısın!Sen Kartal’a hizmet edeceksin! Reaksiyon hiç yoktu kötü anlamada bir olumsuzlukla karşılamadım.

Kartalın bütün sorunlarını çok iyi biliyorum mesela nedir Kartalın sorunları? öncelikle deprem çelikle deprem dönüşümü bir kentin en nemli unsuru güvenliktir güvenliğin olmadığı bir ortamda kimse yaşamak istemez güvenliğin olmadığı yerde huzur olmaz hizmet olmaz kalite olmaz Evde güvenlikli oturuyorsan huzur olur mutluluk olur kalite olur yoksa huzurlu oturamazsın sürekli yıkılacak korkusuyla yaşayan insanların bir çocuğun psikolojisini düşünebiliyor musunuz O çocuk nasıl başarılı olur nasıl huzurlu nasıl başarılı bir birey olur Bundan dolayı Kartal En eski bir ilçe Kartal kadim bir şehir Kartal Bu bölgenin eski bir ilçesi derken Bunun için Merkezi dönüşüm kentsel dönüşüm diyorum. Kartal eğitim merkezi siyasetin merkezi ticaretin sanayinin merkeziydi. Tuzla Pendik Samandıra Maltepe Kartal’ın mahallesiydi. Stratejik bir yerde ancak Kartal gelmiyor insanlar alıverişe başka ilçelere gidiyor dışarıdan bir misafiriniz geldiğinde alıp götüreceğiniz gönül rahatlığıyla oturacağınız bir yer yok en yakın yer gözdağı gözdağının projesi de Ben denize ait Erol Kaya’nın danışmanıyken Planı hazırlayıp Ben verdim. Kartal’da Meclis üyesi olduğum dönemde kürsüden defalrca syledim. Ben Mimarım şehir plancısıyım. Bu Benim işim Bu sadece Türkiye’de değil Dünya’nın bir çok ülkesinde Rusya Kazakistan,Ukrayna Azarbaycan Birleşik Arap Emirlikleri Suudi Arabistan,Libya ,Irak,Suriye,Tunus Bu sadece Benim marifetim diye söylemiyorum Yurt dışında Bizim Mimarlarımız Mütheahitlerimiz kabul görüyor. Pendik marina projesi de Bana ait hatta Oranın yeri ile ilgili projesini Deniz Kuvvetlerinden aldım Ben neden Bu projeleri Kartal’a yapmayayım. Ben Bunu Altınok’a da Gökhan ada söyledim. Benim projelerim var alın bunu yapın Bununla ilgili herhangi bir ücrette istemiyorum alın bunu uygulayın dedim. Destek’de veriyim Parti O kadar önemli değil! Sonuçta Kartal’a yapılan hizmet Taş üstüne taş koyanı alkışlarız. Kartalla ilgili sadece kentsel dönüşüm değil Ticaret yok Esnaf bitmi neden yok?Bunu bir Mimar olarak hep düşünürdüm Neden yok Siz şehri güzelleştirmezseniz kimse Buraya gelmek istemez cazibe olmayan yere kimse gitmez Trafik sorunu varsa Otopark sorunun varsa neden gelsin Allah rahmet eylesin Arif Dağlar abimiz Kartal çırçırda Otopark sorunu için bir yer yaptı Belediye sahilde Binası varken Orayı kullanmadı Otopark’a ayrılan devasa binayı O zaman 50- 60 Bin lira harcadılar Belediye hizmet binası yaptılar.
Kartal’daydı Maltepe’ye gitti Pendik ten gelirken dört şeritli yol Kartal’a gelince tek şeride düşüyor.

Marka demiştim Kartal spor Kartal’ın bir markası ister kabul etsinle ister etmesinler süper lige devamlı ciddi ve çok sayıda futbolcu veren bir takım.Volkan,Egemen,Servet Biz Bunlarla gurur duyuyoruz Kartalın bir değeri Kartal stadını önce yık sonra Bal Ligine düşür Bu ne sevgi Bu ne ızdırap akıl tutulması İnşaallah Biz geldiğimizde Kartal’a yakışır bir stad yapacağız Kartal spor layık olduğu yere tekrar gelecek ve O markasıyla tekrar gururlanacak. Kartal spor Hepimizin Markası Hepimizin değeri Pendik Tuzla spor Amatör Ligdeyken Kartal süper Ligdeydi im Onlar Süper Ligde Kartal Bal Liginde Bizim projelerimiz hazır lasmanda Sizlerle Projelerimizi paylaşacağım.

Bir çok Ülkede bir çok Mimar ve Mühendis yetiştirdim Bunlar imdi çok iyi yerde Bizim gençlerimiz içinde projelerimiz var.
Geçen gün Kartal sporlu gençlerle sohbet ediyordum. Onlara dedim ki Kartal’a bir takım kuracağım dedim nedir dediler E spor takım dedim. Çocuklar her şeyi biliyor. Teknoloji’yi kuracağız Çocuklarımız, Kadınlarımız yalılarımız Engellilerimiz kendisi güvende hissedecek konforda hissedecek diyen, Karakaya Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Karakaya Kartalı eski marka haline getireceğim dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2024, 22:35

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER