TBMM Adalet Komisyon Başkanı Yılmaz Tunç’tan Yeni Yıl Mesajı

TBMM Adalet Komisyon Başkanı Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Tunç, yayınladığı mesajında şunları söyledi.

TBMM Adalet Komisyon Başkanı Yılmaz Tunç’tan Yeni Yıl Mesajı

Acısı ile tatlısı ile bir yılı daha geride bırakarak yeni bir yıla adım atıyoruz.
2020 yılı olumsuzlukları ile dünya tarihine geçen bir yıl oldu. Koronavirüs tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkiledi. Sokağa çıkma yasakları, Elazığ, Bingöl ve İzmir depremleri, Van’da çığ faciası, İdlib’te askerlerimize saldırı, Giresun’da sel gibi bir çok üzücü olayı yaşadık. Ben de 9 Ekim’de annemi kalp krizinden kaybederek Hakk’a uğurladım. Salgın hastalık ve doğal afetlerle büyük sıkıntı yaşadığımız bir yılı geride bırakıyoruz.Genellikle sıkıntıları ile hatırlayacağımız 2020 yılında ülkemiz için çok önemli olumlu gelişmeler de yaşadık, Ayasofya’nın 86 yıl sonra cami olarak ibadete açılması, Karabağ’ın Türkiye’nin desteği ile 30 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtarılması,  KKTC’de kapalı Maraş’ın açılması, Karadeniz’de 400 milyar metreküp doğalgaz rezervinin keşfi, darbecilerin hak ettikleri cezaları almaları, ülkemizin Doğu Akdeniz’deki menfaatlerini korumaktaki başarısı, Bahar Kalkanı Harekatı ile Suriye’de güvenli bölge oluşturma başarısı, Pençe-Kartal operasyonları ile Kuzey Irak’ta teröre vurulan darbe, Libya politikamızdaki başarılar, ülkemizdeki dev projelerin kesintiye uğramadan devamı  başta olmak üzere azımsanmayacak olumlu gelişmelere de şahitlik ettik.2021’den beklentimiz büyük, salgının dünyayı ve ülkemizi terk ettiği, aşının bulunduğu insanların salgının getirdiği stresten kurtulduğu bir yıl olmasını diliyorum. Salgının ekonomide oluşturduğu olumsuzlukların 2021’de giderileceğini umuyorum. Türkiye salgına rağmen dünyada en hızlı büyüyen ülkelerin başında yer aldı. 2021’de bunun artarak devam edeceğine ve insanımızın refahına olumlu yansıyacağına inanıyorum. Geçtiğimiz 18 yılda Demokratikleşme ve Hukuk alanında önemli reformlar yaptık, yeni gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda da Hukuk reformu çalışmalarımız yeni yılın ilk günlerinden itibaren hız kazanacaktır. Bu da adalete güveni artıracak, dolayısıyla ekonomiye de olumlu yansıyacaktır.Bartın ilimize AK Parti iktidarları döneminde 7,5 milyar TL tutarında yatırım kazandırarak memleketimize çok sayıda eser kazandırdık, salgına rağmen yatırımlarda hiç hız kesmedik, şu anda devam eden 7,5 milyar TL tutarında kamu yatırımımız var, memleketimizi her alanda geliştirmek için 2021’de de çok çalışmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle 2021 yılının ülkemiz, milletimiz ve Bartınımız için hayırlı olmasını, sağlık, huzur ve esenlik dolu bir yıl olmasını diliyorum. Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER