Trabzonlular Derneği’ni ziyaret ettiler

Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum ve Maltepe Belediye Başkan Adayı Kademe Ekşi, Maltepe Trabzonlular Derneği’ni ziyaret etti.

Trabzonlular Derneği’ni ziyaret ettiler

Ziyarette Kurum ve Ekşi’ye AK Parti İstanbul Milletvekili Rabia İlhan, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Erdoğan Akkaya, MHP Maltepe İlçe Başkanı Can Ildırı, Maltepe Ülkü Ocakları Başkanı Yasin Demir ve Maltepe Trabzonlular Derneği Başkanı Kamil Karabak eşlik etti. Kalabalık bir grup tarafından coşkuyla karşılanan Murat Kurum ve Kadem Ekşi, halk oyunları gösterilerini izledi.

“31 Mart’ta bunlara kırmızı kartı göstereceksiniz”

Açılışta konuşan Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, 31 Mart yerel seçimleri için destek isteyerek, “Bunların karnelerini vereceğiz. 31 Mart’ta bunlara kırmızı kartı göstereceğiz. Bunları hep birlikte tasfiye edeceğiz. İstanbul için aşkla yola çıktık. Biz Murat başkanımıza sonuna kadar güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Murat Kurum’un açıkladığı Botanik Park projesine değinen Ekşi, “Botanik Park projesi adeta insanımızın nefes alacağı mutlu huzurlu mekanlara kavuşacağı bir alan olacak. Toplam büyüklüğü 8.2 kilometrekare. Bu alanı Maltepelilere hediye etti. Korkunç bir marka değeriyle beraber İstanbul’un yeni cazibe merkezini Maltepe’de inşa ediyoruz” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum ise İstanbul’da artık değişim vakti geldiğini vurguladı.

İstanbulluların sözlerini tutmayan İBB yönetimine cevabını sandıkta vereceğini ifade eden Kurum, “Söz verdiler yüzde 87’sini gerçekleştirmediler. Onlara diyoruz ki siz sözlerinizi yüzde 87’sini tutmadınız ama 31 Mart akşamı yüzde 100 Saraçhaneden ayrılacaksın” dedi.

Kentsel dönüşüm projelerine hız vereceklerinin altını çizen Kurum, Maltepe’de riskli bir bina kalmayacağını kaydetti.

İBB’nin temeli atılan metro hattına hafriyat döktüğünü hatırlatan Kurum, “Metro hattına hafriyat dökerek tarihe geçtiler. 5 yılda İstanbul’a metro gitmeyen hiçbir ilçe kalmayacak. 5 yılda 328 kilometre metro hattını 650 kilometreye çıkaracağız” diye konuştu.

Murat Kurum konuşmasında Kadem Ekşi’nin Maltepe için büyük bir şans olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2024, 01:07

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER