Maltepe'de kan alma seferberliği başlatıldı

Maltepe’de 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü kapsamında, İstanbul Valiliği öncülüğünde, Maltepe Kaymakamlığı, Kızılay ve bazı kamu kurumları iş birliği ile kan alma kampanyası başlatıldı.

Maltepe'de kan alma seferberliği başlatıldı

Maltepe'de 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü kapsamında İstanbul Valiliği öncülüğünde, Maltepe Kaymakamlığı, Kızılay ve bazı kamu kurumları iş birliği ile kan bağışı kampanyası başlatıldı. Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı ile birlikte çok sayıda Maltepeli, kan bağışında bulundu.

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Maltepe Meydanında başlatılan kan bağışı kampanyası açılış programına katıldı. Kaymakam Dallı, herkesi kan bağışı konusunda duyarlı davranmaya davet etti.

Herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyorum

Kan bağışlamanın önemine değinen Kaymakam Meftun Dallı, “Bugün, 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü. Bu vesileyle Sayın Valimizin önderliğinde, 38 ilçeyle birlikte, ilçemizde de kan bağışı kampanyası başlatıldı. Maltepe Meydanında 3 gün süreyle, saat 09.00 ile 21.00 saatleri arasında, kıymetli hemşehrilerimizin katılımını bekliyoruz. Kan bağışı inancımız gereği çok kıymetli. Bizim inancımıza göre ‘Bir hayat kurtarmak, bütün insanlığı kurtarmak gibidir’. Bu inanca, kan bağışlamak kadar güzel uyan bir davranış düşünemiyorum. Düşünün ki kime yarayacağını kime gideceğini bilmeden kan bağışında bulunuyorsunuz. Hiçbir karşılık beklemeden, hiçbir fayda beklemeden. Bundan daha halisane bir iyilik düşünemiyorum. İnanıyorum ki Maltepeli kardeşlerimiz, gereken desteği her zaman vermişlerdir ve yine vereceklerdir. Bir kez daha bütün Maltepeli hemşehrilerimizi kan bağışına davet ediyorum” diye konuştu.

Dallı, açıklamaların ardından Maltepe'de yaklaşık 50 ünite kan bağışında bulunan Selahattin Er adına eşi Sevim Er'e ve kurum olarak en fazla bağışta bulunan Kadir Has Anadolu Lisesi Müdürü Veli Özçelik'e sertifika ve plaket verdi.

Daha sonra Dallı, Maltepe 23. Komando Tugay Komutanlığı'ndaki askerler ve bazı vatandaşlar, ateşleri ölçüldükten sonra kan bağışında bulunmak için form doldurdu ve kan verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER