Urlalı Eğitimcilerden Örnek Davranış

Urla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de Koronavirüsle mücadele seferberliği’ne katkı.

Urlalı Eğitimcilerden Örnek Davranış

Urla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında sağlık çalışanları ile kamu kurumları ve vatandaşların en fazla ihtiyaç duyduğu cerrahi maske üretimine başladı. 

Sağlık Bakanlığı’nın çağrısı ile başlatılan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öncü olduğu projeye Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası da destek veriyor.  

Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Okul Müdürü Tümen AKSU; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un öncülük ettiği Türkiye'de Kovid-19 önlemleri kapsamında başlatılan maske üretimi kapasitesini artırma çalışmalarına destek olmak amacıyla, Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Önder CAN'ın önderliğinde Hastaları ve sağlık personellerini karşılıklı enfeksiyon geçişlerinden korumak amacıyla Nonwonen kumaştan üretilecek maskeleri ilk etapta 10 bin adet üretmeyi planlandıklarını, steril hale getirilen atölye ortamında başlatılan çalışmaya destek veren ve gönüllü olarak atölyede çalışan İdareci öğretmen ve personeline teşekkür ettiklerini ifade etti.    

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 02:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER