Tuzla’da çocuklar, karne coşkusunu Başkan Yazıcı ile yaşadı

2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle okullarda karne dağıtımı yapıldı.

Tuzla’da çocuklar, karne coşkusunu Başkan Yazıcı ile yaşadı

Başkan Yazıcı, Bilgi Evleri öğrencilerinin karne coşkusunu paylaştı

Ülke genelinde binlerce öğrenci karne alma heyecanı yaşarken Tuzla’da da bu heyecan gelenekselleşen karne şenliği ile kutlandı. Tuzla Belediyesi Bilgi Evi öğrencilerinin katıldığı şenlikte, Başkan Yazıcı ve çocuklar birlikte şarkı söyleyip doyasıya eğlendi. Başkan Yazıcı, “Tuzlamızın geleceğini daha emin ellere teslim edebilmek için çocuklarımızı bilgi gibi kıymetli bir zırhla donatıyoruz. Onlar anne ve babaları için ne kadar kıymetli ise ülkemiz, milletimiz ve bizim için de o kadar kıymetli” dedi.

Tuzla Belediyesi Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleşen şenliğe, yılda ortalama 5500 öğrenciye hizmet veren Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri katıldı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı programda, 8-14 yaş arası yüzlerce çocuk, tatile girmenin heyecanını Başkan Yazıcı ile paylaştı. Etkinlikte, tüm çocuklara karne hediyesi verildi ve şenliğe özel hazırlanan çeşitli gösteriler sergilendi.

“BİNLERCE GENCİMİZİ TUZLAMIZIN GELECEĞİNE HAZIRLIYORUZ”

Tuzla Belediyesi Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Okullarımız tatil edildiği için Bilgi Evlerimizdeki çocuklarımız da tatile giriyor. Tatile giriş gününde onlarla şarkılar, marşlar söyledik ve kendilerine hediyeler takdim ettik. Çocuklarımız bizim ve Tuzlamızın geleceğidir. Dolayısıyla Bilgi Evlerimizde öğrenim gören ve buraya sığmayan binlerce çocuğumuz bizim için çok kıymetli. Bugün, 550 kişilik bir salonda temsili bir tatile giriş programı yaptık. Binlerce gencimizi Tuzlamızın geleceğine hazırlıyoruz. Tuzlamızın geleceğini daha emin ellere teslim edebilmek için çocuklarımızı bilgi gibi kıymetli bir zırhla donatıyoruz. Onlar anne ve babaları için ne kadar kıymetli ise ülkemiz, milletimiz ve bizim için de o kadar kıymetli. Gençlik eşittir gelecek diyoruz, onları seviyor ve iyi tatiller diliyoruz” dedi.

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER