SUN Tekstil Türkiye Şampiyonu

Sun Tekstil Ar-Ge Merkezi İnovalig 2019 İnovasyon Döngüsü Türkiye Şampiyonu

SUN Tekstil Türkiye Şampiyonu

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TÎM) Ticaret Bakanlığı koordinasyonuylabu yıl sekizincisi gerçekleşen, Türkiye İnovasyon Haftasının Sun Tekstil Ar-Ge Merkezi, İnovalig’te İnovasyon Döngüsü kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. 


Dünyadaki tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek üretim ve yönetim süreçlerinde uygulayan Sun Grup, İnovasyon Yaşam Döngüsü ile geleceğe odaklandı. Bünyesinde faaliyet gösteren Sun Tekstil Ar-Ge Merkezi ise Türkiye’nin uluslararası alandaki bilinirliğinin arttırılması amacıyla uluslararası işbirliklerine ve projelerine devam etmektedir. 2000 çalışanıyla inovasyon hedeflerini belirleyen Sun Tekstil Ar-Ge Merkezi bu çalışması ile önemli bir ödül kazandırdı.

Sun Grup Ar-Ge Müdürü Bekir Boyacı, “Hiçbir başarının tesadüf olmadığına inanan Sun Tekstil Ar-Ge Merkezi geliştirdiği ve pazara sunduğu katma değeri yüksek inovatif ürünlerin yanında, yıllar içinde tamamladığı 22 ulusal ve uluslararası hibe fonlarla desteklenmiştir. Ar-Ge ve İnovasyon projesi ile 25 ülke ve 100’ün üzerinde iş birliği gerçekleştirmiştir. Her yıl düzenlenen ve Türkiye’nin en inovatif şirketlerinin seçildiği İnovalig’te İnovasyon Döngüsü Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak başarısını bir kez daha kanıtlamıştır “ dedi.


Düzenlenen ödül töreninde ödülü alan Sun Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Ünlütürk, Grup bünyesinde Ar-Ge ve inovasyonun, sürdürülebilir büyüme stratejisinin en temel halkasını oluşturduğunu ve ülke genelinde yarattıkları değerler ile sürekli en iyinin ve inovatif çözümlerin peşinde olduklarını belirtti. Türkiye’nin her sektörden önde gelen markaları ve dev şirketlerinin yanında şampiyon olduklarını belirten Ünlütürk, Ar-Ge Merkezinin her yıl yaklaşık 50 yeni projeyle teknoloji platformlarına yatırım yaparak sektörde rekabete yön verdiklerini ifade etti

Sun Grup Hakkında

Sun Grup, 1987 yılından bu yana bilime, teknolojiye ve insan kaynağına yatırım yaparak tekstil ve hazır giyim sektörlerinde müşterilerine katma değerli ürünler sunmak için çalışmaktadır. Global pazarda önde gelen organize hazır giyim markalarının çözüm ortağı olan Sun Tekstil, gelişmiş tasarım gücü, organize tedarik hizmeti, gelişmiş teknolojik alt yapısı sayesinde bugün Türkiye’nin sektörde en yüksek ihracatı gerçekleştiren kuruluşlar arasında yer almaktadır. 

Türkiye başta olmak üzere İspanya La Coruna, İngiltere Londra ve Leicester da bulunan tasarım ofisleri sayesinde gerçekleştirdiği üretimin tamamını kendi tasarımları oluşturmaktadır.

1997 yılında kendi markasını yaratmak üzere yola çıkmış ve ilk Jimmy Key koleksiyonunu gerçekleştirmiştir. Bugün Türkiye’de 36 mağaza ve e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Farklı ve moda giyinmeyi tercih eden kadınlara; rahat, spor fakat şık imaja sahip, her zaman stil sahibi, eğlence ve dinamizm içeren, günlük ve rahat giyim tarzında ürünler sunmaktadır. 

2000 yılında Ekoten Tekstil, grup bünyesine katılmıştır. İlk günden itibaren müşteri odaklı, hızlı ve kaliteli servis ilkesini bozmadan gelişen teknolojiye uyum sağlayarak, doğa ve çevre duyarlılığı içinde üretimi devam ettirmektedir.

Sun Grubun gelecek vizyonunun temellerinin oluşturulduğu Sun Tekstil Ar-Ge Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2010 yılında alanında tescil edilen ilk Ar-Ge Merkezlerinden birisi olmuştur.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER