Tuzla'ya nefes aldıracak kompleks

Tuzla Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı Çınar Gençlik Eğitim ve Spor Kompleksi görkemli açılışla hizmete girdi.

Tuzla'ya nefes aldıracak kompleks

Tuzla Belediyesi, gençlerin ve ailelerin spor, sanat ve eğitim faaliyetlerine katılabileceği Çınar Gençlik Eğitim ve Spor Kompleksi’ni hizmete açtı. 10 bin 200 metrekarelik alanda kurulan kompleks, ilçeye yeni bir cazibe merkezi kazandırdı.

Kompleksin açılış törenine Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Başkan Yazıcı, yeni dönemde ilçeye daha birçok park ve millet bahçesi yapacaklarını söyledi. Kaymakam Güney ise, kompleksin gençlerin geleceğe hazırlanmasına katkı sağlayacağını belirtti. Açılışın ardından, kompleks içinde yer alan Çınar Parkı, Sanat Merkezi, Çınar Bilgi Evi ve Çocuk Gelişim Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Yazıcı, Çınar Parkı’na ağaç dikerek gençlerle muhabbet etti.

“TUZLAMIZA ÇOK GÜZEL BİR PARK KAZANDIRILDI”

Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, "Çocuklarımızın mutluluğunu gözlerinden okuyabiliyoruz. Kentin sıkışıklığı içinde çocuklarımızın, gençlerimizin nefes alabilecekleri; sportif, kültürel, sanatsal becerilerini geliştirebilecekleri; geleceğe daha hazır gençler olarak yetişmelerini sağlayabilmek amacıyla Tuzlamıza çok güzel bir park kazandırıldı. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

“ÇOK FONKSİYONLU PARKLARIMIZIN YANINA MİLLET BAHÇELERİMİZİ DE YAPACAĞIZ”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Tuzlamızda 240’a yakın yeşil alanı, spor salonu ve parklarımız var. 2009’dan beri yaptığımız tüm çalışmalarla 240’a çıkardık. Çok fonksiyonlu parklarımızın yanına Millet Bahçelerimizi de yapacağız. İstanbul’un ortalamasının üstünde bir yeşil alana sahipken şimdi zirveye tırmanıyoruz. Bu yeşil alanları vatandaşımıza kazandırırken çok çalışıyoruz. Burada da parkın yanı sıra bir kompleks oluştu. Gençlerimize ve çocuklarımıza hizmet verecek bu komplekste diksiyondan, sanat derslerine kadar gençlerimiz, zamanını güzel değerlendirecek, kendilerini de geliştirecekler. Anne-babalar da bu yeşillik imkanlarından faydalanacaklar. Tuzlamız geniş bir araziye sahip olduğu için hizmetlerimizi her mahalleye yaymaya çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde Aydınlı, Konaşlı, Mescit Mahallesi-Orta Mahalle'ye yakın bir alanda, Şifa Mimar Sinan Mahalleleri dahil olmak üzere tüm mahallelerimizde yeni dönemimizde birçok parkı ve 4 millet bahçesini yapacağız" şeklinde konuştu.

Çınar Gençlik Eğitim ve Spor Kompleksi, şu alanlardan oluşuyor:

-Çınar Park: 2 çocuk oyun alanı, 360 metrelik koşu parkuru, 1 çok amaçlı saha, 50 metrelik çocuk bisiklet yolu ve 1,000 metrekarelik dinlenme ve toplanma alanı bulunuyor.
-Çınar Bilgi Evi: 8-14 yaş arası gençlerin bilgisayar, internet, kitap, dergi ve oyun gibi imkanlardan yararlanabileceği bir merkez.
-Sanat Merkezi: 8-25 yaş arası gençlere yönelik diksiyon, tiyatro, resim, müzik, dans gibi sanat eğitimleri verilen bir merkez.
-Çocuk Gelişim Merkezi: Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini destekleyen oyun, etkinlik, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan bir merkez.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2024, 15:53

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER