İzmir'de Hastane Persolenin Maaşları Yatmıyor

İzmir'de Hastane Persolenin Maaşları Yatmıyor

Türk Sağlık Sen İzmir-1 Nolu Şube Başkanı Barış KOÇAK Çeşme Alper Çizgekanat Devlet Hastanesi’nde personelinin maaşlarının yatmadığını açıkladı.

Koçak, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Türk Sağlık Sen İzmir-1 Nolu Şube Başkanı Barış KOÇAK Çeşme Alper Çizgekanat Devlet Hastanesi’nde personele yatmayan maaşla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında;

Nasıl bir hastane idareciliği ki maaşları dahi yatıramıyor!!

Bugün öğrendiğimiz üzere Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi çalışanlarının büyük bir kısmının maaşları ya hiç hesaplarına yatmamış olup ya çift maaş yatmış yada maaş ile beraber ödenmesi gereken ek ödeme sabit ücreti yatmamıştır.

Malumunuz üzere memur arkadaşlarımız, ödemelerini ayın 15’ine göre ayarlamaktadır. Maaşlar bir gün dahi geç yatarsa ödenmesi gereken krediler kiralar faturalar aksayacak ve maalesef ki ocak ayında aldığımız %4 lük zammın 1.35’ni enflasyon canavarına kaptırmışken geri kalanını da iş bilmez hata üstüne hata yapan kişilerin şahsi hatalarına kurban edeceğiz.

Bir de bu kadar büyük bir hata yada iş bilmezlik yetmezmiş gibi fazla yatan kişilerden herhangi bir resmi yazı olmaksızın fazla aldığınız paraları şu iban numaralarna yatırın diye WhatsApp gruplarından hastane idarecisi tarafından paylaşılmıştır. WhatsApp mesajlaşma programında yazılanlar ne zamandan beri resmi evrak yada emir olarak değerlendirilmektedir.

Ayrıca fazla para alan çalışan arkadaşlarımız neye göre hangi hesaplamaya göre ne kadar fazla aldıklarını nerden bilecekler de geri yatıracaklar. Bu işin düzgün yapılışı, kimler ne kadar fazla ücret aldı ise idarenin maaş birimi hesaplar ve bu miktarları resmi ıslak imzalı tutarın net olarak belirtildiği iban numarasına yatırmanız gerekmektedir diye resmi bir  yazı ile yapabilirler.

ve yine aynı  WhatsApp grubunda "İzmir'de ki diğer sağlık birimlerinde de sehven çift maaş yatmıştır" diyerek tüm İzmir sağlık camiasına iftira boyutuna varan bir  yanlış bilgiyi yaymışlardır. Sendikamızın ulaştığı ve görüştüğü diğer başka ilçelerde ki ve merkez hastanelerde sağlık kurumlarında böyle bir olay yaşanmamış olup bu denli büyük bir hata yada olay cereyan etmemiştir.

Maalesef üzülerek görmekteyiz ki her birim de her makamda liyakat olmazsa olmazdır. 

Bazı hastane  idarecileri işi bilen çalışanları sadece kendi egolarını tatmin yada sırf şunun bunun adamı diyerek insanları bir yer değişikliğine tabi tutar yerlerine de işbilmezleri getirirse sağlık çalışanı arkadaşlarımızın mağduriyetleri bitme

  Barış KOÇAK

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER