AK Parti Grup Başkan vekili Tunç Karabük'te Konuştu

AK Parti Grup Başkan vekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, milletin sandıkta terörün siyasi uzantılarıyla ortaklık kurmak isteyenlere, terör elebaşılarını Kandil'den yaptığı destek açıklamalarına bir tek laf söyleyemeyenlere ve 40 yıldan bu yana bu ülkeyi, milleti özellikle Kürt vatandaşları mustarip eden, terör belasına karşı, onların ele başlarına özgürlük vaat eden siyasilere gereken cevabı vereceğini söyledi.

 AK Parti Grup Başkan vekili Tunç Karabük'te Konuştu

Tunç, Karabük Organize Sanayi Bölgesinde yaptığı ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, karşılarındaki ittifakın kendi aralarında bile anlaşamadığını, her gün bir birlerine laf yetiştirdiklerini belirtti. 

Masanın 6'lı olarak ortaya çıktığını daha sonra 7'li olduğunu aktaran Tunç, "Bunu da inkar etmiyorlar. Masadan kalkmalar, geriye dönüşler vesaire. Milletimiz hepsini gözlemledi ve notunu aldı. 14 Mayıs'ta bunların cevabını verecek. Özellikle bu millete vaat ettikleri en önemli husus geriye dönüş, parlamenter sisteme, eski koalisyon günlerine geri dönmek. 'Koalisyonlar' deyince milletimizin aklına istikrarsızlık gelir. Yatırımların durması gelir. Darbeler gelir, muhtıralar gelir. 1.5 yılda bir hükümet değişikliği gelir. Ve bu istikrarsız ortamda ülkenin gelişememesi, kalkınamaması gelir. Ne zaman tek başına iktidarlar olmuşsa Türkiye ilerlemiştir." diye konuştu. 

"Milletimiz gereken cevabı verecek."

Türkiye'nin tek başına iktidar dönemlerini çok nadir yakaladığını belirten Tunç, şöyle devam etti:

"İşte en son Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği sayesinde 21 yıllık tek başına iktidar dönemi var. Bundan sonra da inşallah Cumhur İttifakı olarak, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle, eskiye geri dönmeden yolumuza devam etmemiz lazım. Türkiye 100 yılı bu yüzyılın, özellikle adı 'Türkiye' olsun diyoruz. Cumhuriyetimizin 100 yılını geride bıraktık. Şimdi ikinci 100 yıla başlıyoruz. İkinci 100 yıla başlarken Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde 5 yıllık bir ilk döneminde başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Şimdi inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci dönemini, Türkiye 100 yılının da başlangıcını hep beraber karşılayacağız. Milletimiz gereken cevabı verecek. Kime verecek? Gereken cevabı. Özellikle terörün siyasi uzantılarıyla ortaklık kurmak isteyenlere, terör elebaşlarının Kandil'den yaptığı destek açıklamalarına bir tek laf söyleyemeyenlere ve 40 yıldan bu yana bu ülkemizi, milletimizi özellikle Kürt vatandaşlarımızı mustarip eden, terör belasına karşı, onların ele başlarına özgürlük vaat eden siyasilere gereken cevabı milletimiz sandıkta verecek."

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki milletvekili adayları ve teşkilat mensuplarıyla birlikte Karabük Organize Sanayi Bölgesindeki fabrika ziyaretleri ile kent merkezinde esnaf ve dernek ziyaretlerinde bulundu.

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER