Milletvekili TUNÇ,Muhtarlar Gününü Kutladı

TBMM Adalet     Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda; “Muhtarlar, halkımıza en yakın yönetim birimlerinin başında olan demokrasinin çekirdeği diyebileceğimiz kişilerdir, halkımızın teveccühü ile iş başına gelen ve büyük bir özveri ile çalışan tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, sağlık ve huzur dolu başarılı hizmetlere hep birlikte imza atmayı Cenab-ı Allah’tan diliyorum” dedi.

Milletvekili TUNÇ,Muhtarlar Gününü Kutladı

  

Milletvekili Tunç 19 Ekim Muhtarlar günü kutlama mesajında şunları söyledi: 

Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesinin 1829'dan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Milletvekili Tunç, “Hükümetimiz 2015 yılında muhtarlık müessesine duyulan önem ve saygı gereğince 19 Ekim gününü “Muhtarlar Günü” olarak ilan etmiştir.

Muhtarlarımız, halkımızın oyları ile iş başına gelen ve halkın sorunlarının çözümünde ve mahalle veya köylerine gelecek hizmetlerde devlet kurumlarıyla ilişkilerde önemli bir rol oynarken, diğer yandan da demokrasinin en temel özelliği olan katılımcılığın sağlanmasında, büyük bir görevi yerine getirmektedirler.

Ülkemizde 18 bini köy ve 32 bini de mahalle olmak üzere yaklaşık 50 bin muhtarlık ve muhtar bulunmaktadır. Bartın’da da 300’ü aşkın muhtarımız şehir merkezindeki mahallelerimizde ve köylerimizde muhtarlık yapmaktadırlar. Bu görevi yaparken her zaman muhtarlarımızla diyalog içerisinde olmaya önem veriyoruz.

Onlara tüm sorunlarında bir telefon kadar yakınız ve bu güne kadar muhtarlarımızla birlikte mahalle ve köylerimize önemli hizmetlere imza attık. Daha yapacağımız çok şey var, halkımızın hayatını kolaylaştırmaya, köylerimizi ve mahallelerimizi daha yaşanılabilir hale getirmeye muhtarlarımızla birlikte devam edeceğiz.
Büyük bir özveri ile çalışan tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER