Balçova’da Deprem Terapisi

İzmir’i sarsan depremin ardından yaşanan artçılar vatandaşın psikolojisini alt üst etti.

Balçova’da Deprem Terapisi

Balçova Belediyesi de deprem nedeniyle kendisini kötü hisseden vatandaşlara hizmet vermesi için kurum psikoloğunu görevlendirdi.

105 kişinin hayatını kaybetmesine, binden fazla vatandaşın da yaralanmasına neden olan depremden sonra bir yandan kurtarma çalışmaları devam ederken diğer yandan da hasar tespit çalışmaları yapılıyor. Depremin çok dillendirilmeyen ancak birçok kişi tarafından hissedilen bir etkisi ise psikolojik açıdan yarattığı olumsuzluklar. Yaşanan artçıların da etkisiyle birçok kişi korku ile hayatını sürdürmeye devam ediyor.

Vatandaşların bu korkularını gidermek ve psikolojik etkilerini gidermek amacıyla harekete geçen Balçova Belediyesi Kurum Psikoloğu Tuba Polat’ı görevlendirdi. Depremin yaşattığı acıların yanı sıra herkesi korkuttuğunu ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Psikolog arkadaşımız daha önce de vatandaşlarımıza yardımcı oluyordu. Ancak depremin ardından bu ihtiyacın arttığını hissettik. Özellikle çocuklarımız bu gibi durumlarda çok etkileniyor. 0 232 455 21 08 numaralı telefonumuzdan randevu sistemi ile çalışacak olan arkadaşımız gerek gördüğü hallerde vatandaşlarımızı sağlık kuruluşlarına da yönlendirecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER