Milletvekili Yılmaz Tunç’tan Berat Kandili Mesajı

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Berat Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Milletvekili Yılmaz Tunç’tan Berat Kandili Mesajı

Mesajında insanların suçlardan ve günahlardan kaçınmaları gerektiği bir gün olduğunu ifade eden Milletvekili Tunç, "Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen ve aynı zamanda Mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan, Berat gecesine kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Berat Gecesi, insanlığa suç ve yanlışlardan kaçınmaları ve günahlardan arınmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmaktadır. 

Milletimizin birlik ve beraberlik duygularının, sosyal dayanışma ve kaynaşma özelliklerinin doruğa çıktığı kandil geceleri kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır. 

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve bütün İslam âleminin Berat Kandilini kutluyor, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların günahlarımızdan arınmamıza ve dünyayı saran musibetten kurtuluşumuza vesile olmasını diliyor, Berat kandilinin insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan diliyorum” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER