TUNÇ'tan Mevlid Kandili  Kutlama Mesajı

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

TUNÇ'tan Mevlid Kandili  Kutlama Mesajı

Tunç mesajında; “Bu mübarek gece vesilesiyle Peygamber Efendimizi daha yakından tanımanın ve çocuklarımızı O’nun sevgisi ile yetiştirmenin gayreti içerisinde olmak temennisiyle, Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Milletvekili Tunç’un Mevlid Kandili mesajı şöyle;

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin yıldönümü olan Mevlid Kandilini bir kez daha idrak ediyoruz. Milletimiz ve bütün İslam alemi her yıl yeni bir heyecanla Peygamberimize duyulan engin ve içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle O’nun dünyaya gelişini Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.

Mevlid Kandili, Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır.  Peygamberimiz(sav)’in örnek hayatını ve ahlakını rehber edinerek, Kur’an’la ve Peygamberimiz’in Sünneti ile buluşma zamanıdır.

Bu mübarek gece vesilesiyle Peygamber Efendimizi daha yakından tanımanın ve çocuklarımızı O’nun sevgisi ile yetiştirmenin gayreti içerisinde olmak temennisiyle, Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, Rahmet, Barış ve huzur getirmesini diliyor, Bartınlı hemşehrilerimizin, bütün vatandaşlarımızın, ve İslâm âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.”

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER