Cemaat Camilerine Kavuşuyor.

Maltepe’de Koronavirüs tedbirleri kapsamında ibadete kapatılan camiler ilk Cuma namazına hazırlanıyor. 

Cemaat Camilerine Kavuşuyor.

Maltepe Kaymakamlığı tarafından açıklanan listede yer alan ve avlusu müsait olan camilerde 29 Mayıs Cuma günü, ibadet, Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından belirtilen şartlara uyarak gerçekleştirilecek.

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’dan Cuma namazı açıklaması

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ilçede ibadete açık olacak camilerde Cuma namazının nasıl kılınacağına dair açıklamalarda bulundu. Kaymakam Dallı, isimleri açıklanan camilerde Cuma namazının kesinlikle içeride kılınmayacağına vurgu yaptı. Virüs tehlikesinin geçmediğini belirten Dallı, Cuma namazının camilerin bahçesinde kılınacağını söyledi.


Kaymakam Dallı, ‘Cami avluları, mesafe kuralı sebebiyle belirlenenden fazla kişiyi kesinlikle almayacağından,  vatandaşlarımızın, vakitlice, yakınlarındaki camiye gitmelerini, yer yoksa,  girmeye çalışmayıp Orhan Gazi Parkı’ndaki 15 Temmuz Şehitler Camiine gitmelerini tavsiye ediyoruz.


Cuma namazı, sadece avlularda ve belirlenen açık alanlarda, seccadeler arasında dört taraftan birer metre ara bırakılarak ve maske takılarak kılınacak, girişte ve çıkışta izdihama meydan verilmemesine azami özen gösterilecektir. Her camimizde bir CUMA HEYETİ görev yapacaktır.
Kıymetli vatandaşlarımızdan, vasıtası olanların doğrudan 15 Temmuz Şehitler Camii’ne gitmelerini; bir süre daha sabırla ve anlayışla hareket etmelerini, kurallara titizlikle uymalarını, Cuma Heyeti’ne ve kolluk görevlilerine yardımcı olmalarını saygıyla istirham ediyoruz’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER