Yüzyılın Kadınları Mahalle Buluşmaları Tuzla’da

Tuzla Belediyesi'nin düzenlediği Yüzyılın Kadınları programı yazar Hatice Kübra Tongar ile start aldı.

Yüzyılın Kadınları Mahalle Buluşmaları Tuzla’da

Tuzla Belediyesi’nin hayata geçirdiği ‘Hatice Kübra Tongar ile Yüzyılın Kadınları Mahalle Buluşmaları’ programı başladı. Tuzla’daki 9 mahallede gerçekleştirilecek programın ilki Aydıntepe Mahallesi’nde düzenlendi. Yazar Hatice Kübra Tongar’ın kadınlarla çocuk, aile, psikoloji gibi kavramları konuşacağı program 20 Mart’a kadar devam edecek. 

Hatice Kübra Tongar ile Yüzyılın Kadınları Mahalle Buluşmaları, Tuzla’da yaşayan kadınların yoğun katılımıyla başladı. Tongar’ın kadınlarla bir araya gelip söyleşi yaptığı programın ilki Aydıntepe Mahallesi Tezer Taşkıran Ortaokulu Spor Salonu’nda gerçekleşti. Sürpriz hediyelerin ve müzik dinletisinin de yer aldığı programın açılışına Tuzla Belediye Başkanının eşi ve Tuzla Gönül Elleri Çarşısı Kurucu Gönüllüsü Dr. Fatma Yazıcı katıldı. 

“HER PROJEMİZİ EĞİTİME VERDİĞİMİZ ÖNEM İLE HAYATA GEÇİRDİK”

Dr. Fatma Yazıcı, “Bir şehrin kaldırımlarını altınla kaplasanız dahi insanları eğitimsiz ve kötü olunca bütün huzur bozuluyor. Bu mottoyla 3 yaşından 80 yaşına kadar her alanda herkesin gidebileceği eğitim alanları oluşturmaya çalıştık. AÇEM’leri açtık; Anne Çocuk Eğitim Merkezleri ile annelerin çocuklarıyla eğitim almasını istedik. Bilgi Merkezlerini yaptık. İnşallah, önümüzdeki dönemlerde yatırımlarımız, yeşil alanlarımız, okullarımızla devam edecek. Bir belediyenin görevi olmamasına rağmen 9 okul, 2 anaokulu yaptık. 7 okulumuzun da yapımı devam ediyor. Her projemizi eğitime verdiğimiz önem ile hayata geçirdik” dedi. 

“HİZMETTE SINIR TANIMAMAK BU OLSA GEREK”

Böyle bir programın içinde yer almaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan Hatice Kübra Tongar ise “Çocuklar ne bildiğimize değil nasıl davrandığımıza bakıyor. Tuzla Belediyesi, kültüre o kadar değer veriyor ki 9 mahallede de pedagoji, psikoloji, aile konuşacağımız programların ilk başlangıcını gerçekleştiriyoruz. Hizmette sınır tanımamak bu olsa gerek; mahalle mahalle sizlerle buluşacağız. Ailemiz için kendimiz ve çocuklarımız için daha fazla ne yapabiliriz birlikte istişare ediyor olacağız” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2024, 21:57

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER