Çeşme’de Mobil Atık Getirme Merkezi dönemi!

Çevreye yönelik yatırım ve projelere önem veren Çeşme Belediyesi kentin farklı noktalarına Mobil Atık Getirme Merkezi yerleştirdi.

Çeşme’de Mobil Atık Getirme Merkezi dönemi!

Çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına çalışmalar yürüten Çeşme Belediyesi ilçede bir ilke imza atarak Mobil Atık Getirme Merkezi’ni kentin farklı noktalarına yerleştirdi.

Çeşme Belediyesi “Temiz bir gelecek” ve “Sürdürülebilirlik” hedefi kapsamında gerçekleştirilen; atık yağ toplama kampanyası, ilçedeki okullara çevre temizliği ve geri dönüşüm eğitimi verilmesi ve Plastik Atıksız Şehirler Ağı’na katılma çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Çeşme Belediyesi Çevre Koruma ve Konrol Müdürlüğü çalışmaları çerçevesinde, kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen Mobil Atık Getirme Merkezleri ile “Sıfır Atık” hedefine bir adım daha yaklaştı.

“Geleceği düşün, çevreni koru!

Çeşme Merkez Adliye Kavşağı, Alaçatı Ek Hizmet Binası önü, Ilıca Otogar karşısı ve Dalyan Uygulama Oteli karşısına yerleştirilen Mobil Atık Getirme Merkezleri ile atıkları kaynağında ayrıştırmayı amaçladıklarını belirten Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran; “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyemiz altında çevre temizliği konusunda birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Daha güzel, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Çeşme için vatandaşlarımızdan bitkisel atık yağ pil, elektrik-elektronik, kağıt-karton, plastik-metal, cam ve maske-eldiven atıklarını bu merkezlerimize getirerek “Temiz bir gelecek” hedefimize destek olmalarını bekliyoruz. Geleceği düşün, çevreni koru! diyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER