Maaşları kesilen yaşlılar perişan

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 65 yaş maaşı alan ve engelli olan yurttaşların Niğde'de maaşlarının kesildiğini açıkladı.

Maaşları kesilen yaşlılar perişan

500 ‘ü aşan kişinin maaşlarının kesilme nedeninin açıklanmasını isteyen Gürer, “Bu konuda sık sık gelen şikâyetleri Bakan’a sordum. “Böyle bir şey yok” dedi fakat “65 yaş maaşım kesildi”, “engelli aylığım kesildi” diyen çok fazla insan var. Bakanlık bu konuya bir an önce açıklık getirmelidir” dedi.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Merkez Edikli, Ulukışla Beyağıl ve Alihoca köylerinde maaşı kesilen bazı kişileri saptadığını belirtti. Gürer, “Bununla ilgili, Çalışma Bakanına bir soru önergesi verdim. 65 yaş maaşı ve engellilerin maaşlarının neden kesildiğini sorduğumda, Sayın Bakan böyle bir uygulamanın bulunmadığını ifade etti ancak Edikli, Beyağıl, Alihoca köylerinde isim isim bu kişileri saptadım. Niğde merkezle birlikte kendisine isimlerle soru önergesini tekrar yönettim. Şu ana kadar bu konuda bir yanıt alamadım. 65 yaş maaşını yıllardır alan, engelli olarak yıllardır maaş alanların maaşlarının kesilmesi kabul edilebilir bir durum değildir, bu kişiler büyük mağduriyet yaşamaktadırlar” diye konuştu.

“İSİM İSİM O KİŞİLERİ AÇIKLADI”

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 65 yaş ve engelli maaşı alırken maaşı kesilenlerden bazılarının isimlerini açıkladı. Niğde Edikli Kasabasında Hamide Yarımkulak, Fatma Karadağ, Osman Kına, Gülsahar Özkan, Fatma Budaklı, Kemal Güneş, Niğde Merkezden Melek Doğmuş, Refik Özkan, Ulukışla Beyağıl köyünden Mustafa Yıldır, Hasan Anıl, Fatma Zeren, Alihoca köyünden Hatice Yaldır, Hatice Türker, Emine Kızılay, Musa Ergin, Teslime Çevik, Medine Ergin, Veli Sayar, Ayşe Sayar, Zeynep Yılman, Niğde Merkez, Refik Özkan, Sakine Yılmaz, Ahmet Doğmuş, Melek Doğmuş ve farklı köylerden de maaşları kesilenler olduğunu açıkladı. 500’ü aşkın maaşı kesilen vatandaş olduğunu belirten Gürer, Bakanlığın bu konuda bir an önce açıklama yapmasını istedi.

Niğde’de yıllardır 65 yaş maaşı alırken maaşı kesilen sayısının 500’ü aştığının ifade edildiğini söyleyen Gürer, “Genelde yoksul kişiler kesilen maaşları nedeni ile ciddi bir mağduriyet yaşıyorlar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER