Milletvekili Tunç, 4.Uluslararası Fuarda

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ankara Ticaret Odası Congresium Fuar merkezinde düzenlenen 4.Uluslararası Travelexpo Ankara Turizm fuarında Bartın İl Kültür Müdürlüğü, Amasra Kaymakamlığı ile Amasra Turizm Derneği standını ziyaret etti

Milletvekili Tunç, 4.Uluslararası Fuarda

Bartın’da turizm yatırımlarına önem verdik”

Fuara katılarak yeşil ve mavinin buluştuğu güzel memleketimizin tanıtımına katkı sağlayan Bartın Valiliği, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Amasra Kaymakamlığı ve Amasra Turizm Derneği yetkililerine teşekkür ediyorum diyen Milletvekili Tunç, “Bartın Irmağıyla, tarihi evleriyle, milli parkıyla 59 kilometrelik sahil şeridiyle hem deniz turizmi açısından görülmesi ve yararlanılması gereken bir yer, hem de tarih ve kültür turizmi açısından görülmesi gereken bir yer. 14 tane plajımız var. Türkiye’nin en uzun plajlarından biri İnkumu plajı. Aynı zamanda Avrupada sadece 13 Milli Parkta bulunan PanParks sertifikalı Küre Dağları Milli Parkı da doğa turizmi açısından herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer. Bu değerlerimizi daha iyi tanıtabilmek için bu fuarları önemsiyoruz. Şuanda turizm yatırımlarına hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

ATO Fuar merkezinde düzenlenen 4.Uluslararası Travelexpo Ankara Turizm fuarında yoğun ilgi gören Amasra standının hazırlanmasında emeği geçenlere ayrıca teşekkür eden Milletvekili Tunç “Amasra’mız 3 bin yıllık tarihi geçmişi olan, aynı zamanda doğal güzelliğiyle Karadeniz’in en güzel coğrafyasına sahip Fatih Sultan Mehmet’in fethederken dünyanın göz bebeği dediği bir yer. Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle, birçok uygarlıklardan kalma tarihi eserleriyle adeta bir cennet köşesi. Yazın deniziyle, hafta sonu günü birlik turlar noktasında da Amasra çok çekici bir yer. Gelen turist sayısı her geçen gün artıyor” şeklinde konuştu.

Milletvekili Tunç daha sonra komşu illerin standlarını da ziyaret ederek, görevlilere kolaylıklar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER