Sağlıkçılara Şiddet Bitmiyor

İzmir'de bir sahıs sağlık ocağında görevli bayan hemşireyi darp etti.

Sağlıkçılara Şiddet Bitmiyor

Türk Sağlık Sen İzmir 1.No'lu şube Başkanı olayla ilgili bir kınama mesajı yayınladı.Başkan Barış Koçak yayınladığı basın açıklamasında şunalrı söyledi:

Canileri hukuk tanımazları hiç bir şey durduramıyor 

Bugün yine üzülerek bir haber aldık. D. Y. isimli bir şahıs Bayraklı 5 No'lu Aile sağlığı merkezinde çalışan sağlık çalışanı arkadaşımıza boğazını sıkmak sureti ile darp hakaret ve tehdit ederek saldırdı.

Daha önce de aynı Aile sağlığı merkezi'nde çalışan bir hekim arkadaşımıza hakaret ve tehdit'te bulunduğundan dolayı yargılanırken, bu seferde mahkemede şahitlik yapan Hemşire arkadaşımıza saldırmış darp etmiştir. Esas bizi kahreden, saldırıyı yapan D.Y. serbest bırakılıp tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmiştir. 

İçinde bulunduğumuz bu salgın günlerin de hala sağlık çalışanlarının bu tür saldırılara uğrayarak darp edilmesi bizleri kahretmektedir. Korona virüs ile mücadelede bir tek sağlık çalışanın dahi önemi çok büyüktür. Fakat sağlıkta şiddete karşı hala net kararların alınmaması, sağlıkta şiddet terörüne karşı fiili uygulamaların hayata geçmemesi, biz sağlık çalışanlarının can güvenliğinin hala olmaması, bizlerin şu günlerde verdiği insan üstü emeğin, can siparane çalışmanın, cephede ki bir asker gibi ölüme meydan okurcasına insanlara şifa dağıttığımızın anlaşılamadığını göstermektedir. 

Bizler milletimiz için canımızı ortaya koyarak çalıştığımız, kendimizden vazgeçtiğimiz, sevdiklerimize bir daha  sarılamamak pahasına görevimizi yerine getirdiğimiz bu zamanlarda bize reva görülen bu mudur?

Bizler acilen çok süratli bir şekilde, bugünlerde  sağlık personeline uygulanan şiddetin terör suçu kapsamında sayılmasını istiyoruz. Sağlıkta şiddet olaylarına karşı Sıfır Toleranslı alan uygulamasının bir an önce meclisten geçmesini istiyoruz. 

Bizleri, hastalıklar, salgınlar, zorlu mesailer, düşük ücretler, hak ettiklerimizin verilmeyişi korkutmuyor. Bizlere alkışlar yetmiyor bizler can kurtarırken, bir cani yüzünden ölmek istemiyoruz. 

Sağlık çalışanını yaşat ki, sen de yaşayasın.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 00:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER