Başkan Atıcı’dan Gencer Yılmaz’a Sert Yanıt

Türk Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Şenol ATICI’dan Sağlık Sen 1 nolu Şube Başkanı Gencer YILMAZ’a sert tepki

Başkan Atıcı’dan Gencer Yılmaz’a Sert Yanıt

Başkan Atıcı’nın  Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimine ve Türk Sağlık Sen işyeri temsilcilerine yönelik iftira kampanyası ve asılsız iddialarda  bulunan  Gencer Yılmaz’a cevabı sert oldu. 

Başkan Atıcı; Gencer’in yetkiyi kaybettiği hastanede tarafsız idareci ve temsilci arkadaşlarımıza yönelik suçlamaları şunu gösteriyor ki, kendi başarısızlığını ve beceriksizliğini “Çamur at izi kalsın.” mantığıyla kapatmaya çalıştığını, Bu acemi sendikacı kendi baskı kurarak yetki aldığı bazı hastanelerde, yöneticileri isyan ettirmiş, sendikacılık adına hiçbir katkı sunmamış, açığını ve beceriksizliğini tarafsız idarecilere ve Türk Sağlık Sen temsilcilerine iftira ederek bu işin içinden sıyrılmaya çalışmaktadır. Ancak, Gencer Yılmaz’ın idarecilik döneminde sağlık çalışanlarını odasına çağırıp baskı kurarak nasıl üye yaptığı çok iyi bilinmektedir. Yine de bu acemi sendikacı sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgilenmek yerine yetki kaybettiği hastanelerin idarecilerine saldırmak ve Türk Sağlık Sen işyeri temsilcilerine saldırmayı kendisine bir marifet sayıyor! Önce kendi temsilcilerini görevi dışında çalıştırdığını, çalıştıramadığını da bu şekilde karalama kampanyalarıyla suçunu ört bas ediyor. Geçmişinde nerelerden geldiğini, neler yaptığını biz çok iyi biliyoruz! Bugüne kadar sendikal çalışmalarınızla değil, bazı idarecilerin eteğinin altına saklanarak sendikacılık yaptınız. Tarafsız idareci görünce de sudan çıkmış balığa döndünüz. Basın yoluyla karaladığınız yönetici ve işyeri temsilcilerimiz hakkıyla işini yapan bugüne kadar da yaptığı işten dolayı kurumlarından teşekkür almış kişilerdir. Ancak, dönüp senin torpil yaparak haksız yere kimleri nereye koyduğunu ve bunların da işlerini layıkıyla yapmadığını herkes tarafından özellikle de yöneticiler tarafından iyi bilinmektedir. Yaptığın etik dışı beyanatların ne kadar hezeyan içinde olduğunu açık ve net bir biçimde göstermektedir. 

Buradan Kamuoyuna şunu belirtiyoruz. Türk Sağlık Sen olarak hep hakkı savunmuş, haksızlığın karşısında dik durmuş, bir teşkilatız. Bu acemi sendikacının yalan yanlış beyanatlarıyla kamuoyunda bilgi kirliliği ve zamanımızı boşa harcamasından başka bir şey olmadığı açıkça ortadadır. Geçmişinde leke olanlar, bizleri ve temsilci arkadaşlarımızı zan altında bırakacağını düşünen, iş bilmez, had bilmez, yol bilmez, sendika nedir hiç bilmez birinin yapmış olduğu açıklamaları elbette ki kamuoyunda kendisine güldürdüğünü er veya geç anlayacağını umuyorum. Tarafsız idareci gördüğünde eli ayağı birbirine dolaşan bu şahsın, hiçbir yönetici ve temsilcilerimizin dikkate almamasını özellikle istirham ediyorum. Bugün sendikasından istifalar çok gelmeye başlayınca, acemi sendikacının eli ayağı birbirine dolaşmış, tarafsız yönetici ve temsilci arkadaşlarımıza aklı sıra basın açıklaması yaparak ayar vermeye çalışıyor. Şunun farkında değil, Türk Sağlık Sen temsilcileri senin ve senin gibileri bugüne kadar çok gördü. Hepsinin de ağzının payını çalışarak dik duruşlarıyla vermişlerdir. Biz temsilcilerimizin, adaletli olan yöneticilerimizin sonuna kadar yanlarında olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

        

                                                                                                         Şenol ATICI

                                                                                Türk Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER