AKP standındaki korsan broşürlere suç duyurusu

AK Parti Maltepe standında Murat Kurum torbaları içinde dağıtılan ve İBB yönetimini kötüleyen korsan broşürler hakkında suç duyurusu yapıldı

AKP standındaki korsan broşürlere suç duyurusu

AKP standında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu karalama amaçlı asılsız iddialarla korsan broşürler dağıtıldığı iddiaları üzerine CHP lideri Özgür Özel imzasız ve isimsiz dağıtılan broşürler için suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Maltepe Emniyet Müdürlüğü önündeki AKP standında söz konusu broşürlerin bulundurulduğu ve Bağlarbaşı kapalı pazar yerinde broşürlerin dağıtıldığı, Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri tarafından görüntülendi. Cumhuriyet Halk Partisi avukatları, broşürü dağıtanların TCK Madde 217/A uyarınca ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçu işlediklerini duyurdular.

Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri olayı emniyet birimlerine intikal ettirdi. 

Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçu:

MADDE 217/A - (1) Sırf halk arasında endişe, korku veya panik yaratmak saikiyle, ülkenin iç ve dış güvenliği, kamu düzeni ve genel sağlığı ile ilgili gerçeğe aykırı bir bilgiyi, kamu barışını bozmaya elverişli şekilde alenen yayan kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.

(2) Fail, suçu gerçek kimliğini gizleyerek veya bir örgütün faaliyeti çerçevesinde işlemesi hâlinde, birinci fıkraya göre verilen ceza yarı oranında artırılır.

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER