CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Esin Ķöymen Partililerle Buluştu.

Maltepe CHP Belediye Başkan Adayı Mimar Esin Köymen Adaylık açıklamasından sonra Partililerle Buluştu.

CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Esin Ķöymen Partililerle Buluştu.

Genel Merkezi tarafından 31 Mart Yerel Seçimleri için Maltepe Belediye Başkan adaylığı açıklanan Mimar Esin Köymen, ilçe binasını ziyaret ederek partililer ile buluştu. İlçe Başkanı Kenan Otlu tarafından karşılanan Köymen, Bir süre sohbet ettikten sonra Bina Önünde konuşma yapması için hazırlanan platforma geldi.Platforma gelişi sırasında meşaleler ve alkışlarla karşılandı.

GÖVDE GÖSTERİSİ

Maltepe Belediye Başkan adayı Mimar Esin Köymen’in adaylaştıktan sonra ilk kez ilçe binasına gelişi adeta CHP’nin ilçede gövde gösterisine dönüştü. Binlerce partilinin karşıladığı başkan adayı Esin Köymen’in daha önce parti binasında düzenlenmek istediği konuşma orga kalabalığın atması sonucu  sokağa taştı. Parti binası önünde gerçekleştirilen ve mitinge dönüşen buluşmada açılış konuşmasını ilçe Başkanı Kenan Otlu yaptı., Otlu,31 Mart yerel seçimlerinde Maltepe’de en fazla oyu alarak tarih yazacaklarını kaydetti. Belediye Başkan aday adaylarının da katıldığı buluşma da Otlu, “Bir sözümüz ve hayalimiz vardı. Maltepe’yi Maltepelilerin yönetmesi gerektiğini her platformda söyledik. İstediğimiz gibi adayımız Maltepe’den Maltepeli olarak çıktı. En büyük gücümüzü ihtiyaç duyduğumuzda partimizin kapısına dayanan, Maltepeli aday için bedel ödemeyi göze alan örgütümüzden alıyoruz. Bu hikaye hepimizin hikayesi. Bu hikaye Maltepelilerin ve adayımız Esin Köymen’in hikayesidir. Rant odaklarına karşı mücadele veren bir aktivist olan adayımız Esin Köymen, rant odaklarının karşısında halkın yanındadır. Esin Köymen, Cevizli tekel arazisinin mücadelesinin ve dayanışmasının adıdır. Haydarpaşa GAR mücadelesinde, Gülsuyu, Gülensu mücadelesinin içindedir. Maltepe’nin öz evladıdır. Esin Köymen her sokağın sesidir. Biz adayımıza ve Maltepelilere güveniyoruz” dedi. 

İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAK

Seçilmesi halinde Maltepe tarihinde ilk kadın Belediye Başkanı ünvanını kazanacak olan Mimar Esin Köymen ise konuşmasında, önemli mesajlar verdi. Kendisinin 45 yıllık Maltepe’li olduğunu dile getiren Köymen, “İlçemizin sorunlarına kalıcı çözümler üretmek üzere göreve talip oldum. Uzun zamandan beri Mimarlar Odası çatısı ve ilgili kurullar da kent suçlularına karşı ve kent dayanışmasının mücadelesini verdim. Bu mücadelemizi hep birlikte bugünden itibaren daha güçlü sürdüreceğiz. 530 bin kişilik nüfusu ile İstanbul’un şüphesiz en kıymetli ilçelerinden olan Maltepemizde Park, yeşil alan, sosyal ve kültürel tesislerin sayılarını artıracağız. Ulaşım ve barınma sorunlarını kökten çözeceğiz. Kazanmamız halinde Maltepe’yi omuz omuza vererek yöneteceğiz, güzel işler başaracağız” dedi. Maltepe’de beklenen halk hareketini başlattıklarının altını çizen Köymen, “İBB’nin afetlere yönelik alınacak önlemler için başlattığı projelerin her kademisinin bir parçası olacağız. Maltepe’yi afete hazır hale getireceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk verdiği seçme ve seçilme hakkı ile toplumun her alanında güçlü hale getirdiği kadınlarımızın lider ve güçlü olmasının önünü açmıştır. Cumhuriyetimizin 100 yılını kutlarken, kadınlara verilen seçme seçilme hakkından aldığım güçle Maltepe’nin ilk belediye başkanı olmanın heyecanını yaşıyorum. Durmadan yorulmadan Maltepe için çalışacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2024, 22:21

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER