Gastro Kartal ile ilçeye turist yağacak

Başkan Hüseyin Karakaya, Gastro Kartal projesiyle her yıl on binlerce yerli ve yabancı turistin Kartal’a gelmesini sağlayacaklarını söyledi

Gastro Kartal ile ilçeye turist yağacak

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya’nın birbirinden dikkat çekici projeleri ilçe sakinlerini heyecanlandırıyor. 24 prestij projesi bulunan Karakaya, bunların dışında çok sayıda projesini Kartallıların hizmetine sunmayı planlıyor. Karakaya’nın dikkat çekici projelerinden biri de Gastro Kartal Projesi.

GASTRONOMİ KÜRESEL ÖZELLİK TAŞIYOR

Gastronomi, özellikle sosyal medyanın geniş kitlelere yayılmasıyla önemli bir akım haline geldi. Sosyal medya fenomenleri, gerek hazırladıkları yemekler gerekse mekan ziyaretleri ile yemek kültürlerini sadece yerelde değil uluslararası alanda tanıtma imkanı buluyor. Dolayısıyla gastronomi kültürünün gelişmesi, yerel tatların, hem yurt içinden hem de yurt dışından ziyaretçilerin kentleri ziyaret etmesine fırsat sunuyor.

GASTRONOMİ TURİZMİNİN ODAĞI OLACAK

Mimar Hüseyin Karakaya da buradan hareketle, Gastro Kartal / Kartal Gastronomi Sokağı Projesi’ni tasarladı. Kartal’ı bir gastronomi merkezi haline getirmeyi hedefleyen Karakaya, proje kapsamında, tarihi bir öneme sahip olan tren gar binası ve çevresini restore ederek eski hareketli ve enerjik haline dönüştürmeyi hedefliyor. Bu sayede Kartal, gastronomi turizminin odağı haline gelecek ve bölgenin ekonomik canlılığı desteklenecek. Ayrıca bu proje, yeni bir sosyal alan oluşturarak Kartallıların bir araya gelebileceği, sosyalleşebileceği bir nokta olacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2024, 00:50

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER