Kadem Ekşi Meydanlara Çıktı!

Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, seçim kampanyasına muazzam bir coşku  ve katılımla Maltepe Meydanında gerçekleştirdiği mitingle başladı.

Kadem Ekşi Meydanlara Çıktı!

CUMHUR İTTİFAKI MALTEPE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KADEM EKŞİ  

MALTEPE MEYDANI'NDAN SEÇİM STARTINI VERDİ  

Mitinge, AK Parti Maltepe İlçe  Başkanı Erdoğan Akkaya, AK Parti Maltepe İlçe Yönetimi ve bölge sakinlerinden oluşan geniş bir  vatandaş kitlesi katıldı. Engellilerden çocuklara, gençlerden yaşlılara kadar her kesiminden vatandaş  medyanı hınca hınç doldurdu.  

MALTEPE'DE DÜŞTÜK, KALKTIK, SEVDALANDIK  

Meydanı dolduran coşkulu kalabalığa hitap eden Ekşi, karanfil dağıtarak birlik ve beraberlik mesajı  verdi. "Siz harikasınız, bir destan, bir tarih, şiir gibi insanlarsınız. Bu aşk olduktan sonra bütün barajları  beraber yıkacağız.

Dalga dalga, bayrak bayrak 31 Mart sabahında sandıkları patlatacağız." diyen Ekşi,  Maltepe'nin geçmişine dair özel anılarından bahsetti. Çocukluktan gençliğe kadar geçen yılları  paylaşan Ekşi, " Biz Maltepe’nin evladıyız. Şurada Kazı Tunç Ortaokulu’nda okuduğum yılları  hatırladım. Bir hafta önce okul müdürümüzü ziyaret ettim.

O çocukların gözündeki ışık, sevgi,  kardeşlik bambaşka. Var olun gençler! Sizlerle başaracağız. Evimiz şurada üç yüz metre aşağıdaydı.  Çocukluğumuz buralarda geçti. Rahmetli anam elimize su verirdi, simit alıp satar o paralarla Süreyya  Plajına giderdik.

Böyle başladı, Maltepe'nin Lisesi'nde okuduk, üniversiteye geçtik yıllar geçti ama  Maltepe'den hiç kopmadık. Düştük, kalktık, sevdalandık, evlendik. Maltepe bizim evimiz dedik ya  evimiz, evimiz, evimiz. Şimdi de Maltepe'nin dünü, bugünü ve geleceği için çok işimiz var. 5 yılda 10  yıllık iş yapmamız lazım.

Maltepe'de bir kuraklık dönemi var bu kuraklık döneminden Maltepe'yi  çıkarmamız lazım. Tam bir akıl tutulması var, çeken bir yönetim anlayışı var. Bunları konuşacağız,  anlatacağız, Maltepe'liler bunları duyacak, bilecek.” dedi.  

İBB SINIFTA KALDI  

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na yönelik eleştirilerde de bulunan Ekşi, "İBB Başkanı beş yılda  100 bin riskli bağımsız birimleri yenileyeceğini söyledi. Sonuç, sıfır sıfır sıfır. Bunlar resmi evraklar. İleri  Biyolojik Arıtma Tesisi’ne Temel Atmama töreni yapan bir zihniyet var. Tam bir akıl tutulması var.  Ulaşım kangren olmuş. '240 km Metro yapacağız' dedi. Sonuç 8 km. Biz işe bakarız. Bu şehir için iş  yapacaksın iş,iş. Takke düştü, kel göründü. İBB sınıfta kaldı. 31 Mart sabahına kadar bunu herkese  anlatacağız." şeklinde konuştu. 

GERÇEK BELEDİYECİLİĞİ GETİRECEĞİZ  

Murat Bey’in çalışma arkadaşıyım diyen Ekşi sözlerine şöyle devam etti: “Uzun yıllar beraber çok  büyük projelere imza attık. Allah’ın izniyle, bütün Maltepe duysun! Nisan sabahı mazbataları alır  almaz ayın 15’inde Maltepe’de işaret fişeğini atacağız. Başta kentsel dönüşüm olmak üzere dev  projeleri Maltepe’ye kazandıracağız. Bizde vaat etmek yok. Sosyal medya belediyeciliği değil, algı,  manüpilasyon, şov belediyeciliği değil gerçek belediyecilikle karşınızdayız. Maltepe Belediyesi  kurulduğundan beri burada görev yapanlara teşekkür ederiz ama vaat edilip yapılmayanları da  anlatmak boynumuzun borcu. Maltepe Belediyesi Nikah Sarayı özel sektöre ait. Orada belediyenin  resmi ve dört personeli var, o kadar. Vatandaşa da 7 bin liraya nikah kıyıyorlar. Biz nikahları Kütür  Merkezi’nde bedava yapacağız. Bir Deprem Mühendisi olarak Maraş Depremi’nde, o acıyı gördüm.  15 Nisan’da tüm kentsel dönüşümün start düğmesine basacağız. Maltepe'de depo konutlar yapacağız  burada yukarıda arazimiz var. Maltepe’de 25 dönüm bir yerde, 40 dönüm bir yerde var. Belediyenin  bunlardan bile haberi yok. İş bilenin kılıç kuşananın. Her mahalleye yeraltı otoparkı yapacağız.  Sokakları araç işgalinden kurtaracağız. Her mahallede kreş yapacağız. Sağlıklı, güvenlikli kreşler  yapacağız. Yatmayacağız.”


Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER