Başkan Sandal'dan hafta sonu mesaisi

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı boyunca görev başında olan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, belediye ekiplerinin çalışmalarını denetledi.

Başkan Sandal'dan hafta sonu mesaisi

 Dezenfeksiyon ekibinin mahallelerdeki çalışmalarına katılan Başkan Sandal, balkonlardaki vatandaşlara selam verdi; onlarla sohbet etti. Ekipler dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılmak üzere yeni alınan pulvarizatör cihazıyla ana arterlerde çalışmalarını sürdürüyor.

Salgının ilk gününden itibaren büyük özveriyle görevlerini yapan 60 kişilik dezenfeksiyon ekibinin çalışmalarına katılan Başkan Sandal, hem personele hem de evlerinin balkonlarından, pencerelerinden seslenen yurttaşlara moral verdi. Başkan Sandal'a Meclis Üyesi İbrahim Balıkçı, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Koçak, birim müdürleri ve muhtarlar da eşlik etti. Belediye tarafından salgınla mücadelede kullanılmak üzere yeni alınarak tankere monte edilen pulvarizatör, dezenfeksiyon çalışmalarında ilk kez kullanıldı. Dezenfektanı daha geniş noktalara püskürtme özelliği olan cihazın salgınla mücadelede kolaylık sağlayacağı belirtildi.
Gümüşpala polis karakolundan başlayan dezenfeksiyon çalışmaları Nafiz Gürman Mahallesi Kubilay Caddesi'nden Onur Mahallesi son durağa kadar sürdü. Gün boyunca devam edecek dezenkfeksiyon işlemleri bugün (cumartesi) Körfez, Soğukkuyu, Postacılar, Doğançay ve Emek Mahallelerini kapsayacak. Yarın (Pazar) ise, Mansuroğlu Mahallesi Haşim İşcan Caddesi'nden başlayacak çalışmalar; Manavkuyu, Osmangazi, Adalet ve diğer mahallelerde gerçekleştirilecek. Tankerin girebildiği ana arterlerdeki dezenfeksiyon çalışmalarında araca bağlanmış olan pulvarizatörle dezenfeksiyon yapılırken, 24 mahallenin tamamında ekipler dezenfeksiyon işlemlerini aralıksız sürdürüyor. Bayraklı Belediyesi’nde dezenfeksiyon işlemleri 5 tanker, 4 kamyonet üstü dezenfeksiyon makinesi, 2 su tankı ve 29 tulumbalı dezenfeksiyon cihazı ile devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER