Covid-19 Hastalarına Sıcak Yemek

Kemalpaşa Belediyesi, korona virüs (Covid-19) hastalarına veya temaslı olduğu için karantinada olan vatandaşlara sıcak yemek desteğinde bulunuyor.

Covid-19 Hastalarına Sıcak Yemek

Kemalpaşa Belediyesi, korona virüs salgınının ikinci dalgası nedeniyle yeni bir çalışma başlattı. Evinde Covid-19 tedavisi gören veya temaslı olduğu için karantinada olan ve ihtiyacı olduğunu bildiren vatandaşlara her gün sıcak yemek dağıtıyor.

‘’170 HANEYE SICAK YEMEK’’

Kemalpaşa Belediyesi bir yandan pandemi sürecinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için çalışırken diğer yandan da korona virüs salgınının ikinci dalgası nedeniyle karantinadaki yurttaşlara sıcak yemek dağıtımına başladı. Pandemi dolayısıyla kapalı olan Belediye tesislerinde 30 personel ile aralık ayı başında çalışmalara başlayan ekipler, ihtiyaca karşılık verebilmek için özveriyle çalışıyor. Bu alanda oluşan ihtiyacı gördüklerini ve hemen harekete geçtiklerini ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ‘’Şuan itibariyle Covid-19 vakası bulunan 170 haneye günlük sıcak yemek ulaştırıyoruz. Bu çalışmayı en kısa sürede 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak adına çabalarımızı sürdürüyoruz. Buradan bize destek olan bütün hayırsever dostlarımıza ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER