Koşuyolu Hastanesi'nden "Sepsisi Tanı Hayatı Kurtarır"

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Sepsisi Tanı Hayatı Kurtarır”isimli kampanya Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tanıtıldı

Koşuyolu Hastanesi'nden "Sepsisi Tanı Hayatı Kurtarır"

.

Hastane Başhekim Yardımcısı ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Mehmet Emirhan IŞIK tarafından yapılan sunuma, Hastane çalışanları ve Hasta yakınları katıldı.
Uz. Dr. Mehmet Emirhan IŞIK:Sepsis, vücudun enfeksiyona karşı gösterdiği kontrolsüz ve abartılı yanıt sonucunda, kendi doku ve organlarına zarar vermeye başlamasıyla ortaya çıkan, bağışıklık sisteminin çökmesine neden olabilen, erken tanı konulup tedavi edilmezse ölümcül seyredebilen bir klinik tablodur. Sepsis, dünyada yılda 30 milyondan fazla bireyi etkileyerek yılda 9 milyona yakın ölüme neden olan küresel bir sağlık problemidir. Sepsis ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sağlığın korunması ve geliştirilmesi hedef ve politikaları doğrultusunda Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından “Sepsisi Tanı Hayatı Kurtar” temalı kampanya başlatılmıştır. Kampanya kapsamında Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Hasta, hasta yakını ve personellerin katıldığı eğitimde; “sepsis nedir, sepsis belirtileri, alınacak önlemler ve risk gurupları” hakkında bilgi verilmiştir. İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilen eğitim akabinde kurulan bilgilendirme standında broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER