Bartın’a 2800 kişik öğrenci yurdu

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a 2800 kişilik yükseköğrenim yurdunun inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini açıkladı.

Bartın’a 2800 kişik öğrenci yurdu

“2800 kişilik erkek öğrenci yurdu inşaatında 1.blok tamam 2. blokun inşaatına başlandı”

Milletvekili Tunç, arsa, imar ve proje çalışmalarının ardından Kredi Yurtlar Kurumu ile sözleşmesi tamamlanan ve Eylül ayında inşaatına başlanan 2800 kişilik yükseköğrenim öğrenci yurdunun inşaatı hızla devam ettiğini açıklayarak, “Önümüzdeki eğitim-öğretim yılına hazır olacak yurdun hizmete girmesi ile birlikte Bartın’da üniversite öğrencilerinizin barınma sorunu kalmayacak.” Dedi.

“Kutlubey kampüsü içinde  1000 kişilik kız öğrenci yurdunun da kaba inşaatı tamamlandı”

KYK-özel sektör işbirliği çerçevesinde yapılan yurtlarla birlikte Bartın’da KYK yurt kapasitenin 9000’e yaklaştığını belirten Milletvekili Tunç “Kutlubeyyazıcılar kampüsü içerinde 1000 kişilik yurt inşaatı devam ediyor, yeni akademik yılda 2500 kişilik kız öğrenci yurdu hizmete girmişti şimdi de Kredi Yurtlar Kurumu Sözleşmesi tamamlanan 2800 kişilik erkek öğrenci yurdunun inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini açıkladı.

“Bartın’ı eğitim şehri yapmakta, Bartın Üniversitesini marka yapmakta kararlıyız”

Milletvekili Tunç, Bartın Üniversitesi’nin her geçen gün büyüdüğünü, yeni kampüs alanındaki fakülte ve diğer sosyal tesis binalarının inşaatlarının yapım sürecinin devam ettiğini, Kütüphane binası, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binalarının da tamamlandığını, Öğrenci yaşam merkezi ve Rektörlük binasının inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Tunç, gelişen ve sürekli öğrenci sayısı artan Bartın Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacına önem verdiklerini belirterek, yeni inşa edilecek olan yurtlarla birlikte bu ihtiyacın giderilmiş olacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER