Kadem Başkan, NTV yayınında önemli açıklamalarda bulundu

Cumhur İttifakı Ak Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi NTV yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Kadem Başkan, NTV yayınında önemli açıklamalarda bulundu

-“İstanbul sınıfta kaldı, sıfır çekti”

-“Maltepe 15 yıldır kuraklık dönemi yaşıyor”

-“Maltepe’de 15 bin binayı yerinde dönüştüreceğiz”

-“Botanik Park, İstanbul’un yeni cazibe merkezi olacak”

-“Yeniden Süreyya Plajı”

-“Maltepe eğitim ve sağlık üssü oluyor”

Cumhur İttifakı Ak Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi NTV yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Maltepe’de 15 bin binayı yerinde dönüştüreceklerini söyleyen Ekşi, yeni yapılacak bin 100 yataklı şehir hastanesinin müjdesini verdi.

Cumhur İttifakı Ak Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, NTV televizyonu yayınına katıldı.

“İstanbul sınıfta kaldı, sıfır çekti”

İstanbul için en önemli tehdidin deprem olduğunu vurgulayan Kadem Ekşi, “Bizim İstanbul’da 650 bin riskli yapıyı hızla dönüştürmemiz lazım. Bu konuda İBB Başkanı, Silivri depremi sonrasında mecliste bir taahhütte bulundu. Dedi ki ‘yılda 20 bin, 5 yılda yüz bin konut yapacağız. On yılda tüm bağımsız birimleri yenileyeceğiz”. Bunu duyunca sevindik tabii. Ama gelinen noktada 5 bin 354 konut yaptılar Deprem bütçesin yüz 5.9’dan 1.59 a düşürüp, reklam bütçesini 1.8 milyar TL’ye çıkarınca bu işleri yapamazsınız. İstanbul sınıfta kaldı, sıfır çekti” ifadelerini kullandı.

“Maltepe’de 15 bin binayı yerinde dönüştüreceğiz”

Maltepe’de depreme hazırlık konusunda yapılacak çalışmaları anlatan Kadem Ekşi, “İlçemizde ilk depremde yıkılabilecek 15 bin binamız var. Bu ürkütücü bir rakam. Beton dayanımları, donatı zayıflıkları, performansları kötü. Binalarımız zayıf, yaşları yüksek. Vatandaşlarımız ise tedirgin. Biz kentsel dönüşümde kırmız alarm diyerek kentsel dönüşüm çalışmalarını hızla hayata geçireceğiz. Biz bütün mahalleri tek tek çalıştık. Her yerde yapmamız gerekenleri biliyoruz. 15 bin binanın yerinde dönüşümünü gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

“Maltepe 15 yıldır kuraklık dönemi yaşıyor”

Maltepe’nin yönetimsel açıdan 15 yıldır kuraklık dönemi geçirdiğini anlatan Kadem Ekşi, “Buna biz Maltepe’nin kayıp yılları diyoruz. Burada 39 söz verilmiş, 5 tanesi yapılmış. Biz vadeden değil yapan bir yerel yönetim anlayışıyla bunları hızlandıracağız. Borç yükümüz var. Belediyenin bankalara 1.5 milyar TL borcu var. Karşılığında eser var mı yok. Bir tane kültür merkezi yapılmış. Onun dışında da bir eser yok” diye konuştu.

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, ilçenin trafik ve otopark sorunlarını her mahalleye yapılacak yeraltı otoparkları ile hızlı biçimde çözeceklerini kaydetti.

Gençlere yönelik projelerini anlatan Kadem Ekşi, Anadolu adliyesinin komşusu olan 23 dönümlük alanda Anadolu yakasının en büyük gençlik merkezini inşa edeceklerini müjdeledi.

“Botanik Park, İstanbul’un yeni cazibe merkezi olacak”

Maltepe’ye yapılacak Botanik Park projesinin detaylarını anlatan Kadem Ekşi, “Çevreci bir insanım, hayatını çevre aktivisti olarak geçirmiş biriyim. İstanbul’daki en çevreci başkan adayıyım ve bundan gurur duyuyorum. İstanbul’un yeni cazibe ve çekim merkezi 8.2 kilometrekarelik alanda yapılacak Botanik Park olacak. İçinde spor alanları var, koşu parkurları var, gençlik merkezleri var, spor alanları var, ekolojik köyler var. Gençlerin ve çocukların nefes alacağı alanlar olacak. 2 yıl içerisinde bunu hayata geçireceğiz” dedi.

“Yeniden Süreyya Plajı”

Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan Süreyya Plajı’nın tekrar vatandaşlarla buluşturacaklarını söyleyen Kadem Başkan, “Yeniden Süreyya Plajı diyoruz. Herkesin 5 yıldızlı otellere gitme şahsı yok. Gençler sahillerimizle yeniden buluşacaklar. Süreyya plajı ile buluşacaklar. Yeniden Süreyya Plajı diyerek orayı eski ambiyansı ile hayata geçireceğiz” açıklamalarında bulundu.

“Anadolu yakasının AKM’sini yapacağız”

Kültür Sanat alanında da Maltepe’yi canlandıracaklarını vurgulayan Kadem Ekşi, “Atatürk Kültür Merkezi inşa edeceğiz. Anadolu yakasının en büyük kültür merkezi olacak. Anadolu yakasının AKM’sini Maltepe’de hayata geçireceğiz. Burada uluslararası etkinlikler yapılabilecek. 25 branşta sanat kursları olacak” diye konuştu.

“Maltepe eğitim ve sağlık üssü oluyor”

Maltepe’ye yapılacak yeni şehir hastanesinin müjdesini veren Kadem Ekşi, şunları söyledi:

“Maltepe’ye bin 100 yataklı yeni bir şehir hastanesi kazandırıyoruz. İhalesi yapıldı. 2 yıl içinde bitecek. Maltepe eğitim ve sağlık üssü oluyor. Gençlerimiz mutlu huzurlu, Maltepeliler sağlıklı ve güvenli mekanlarda yaşayacaklar”

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2024, 18:30

Bayram Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER