Ödemiş’te Koronavirüs tedbirleri denetimi 

“Kontrollü sosyal hayat dönemi” denetimleri ile ilgili İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelge kapsamında Ödemiş’te de Koronavirüs tedbirleri denetlendi.

Ödemiş’te Koronavirüs tedbirleri denetimi 

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, ilgili birim amirleriyle birlikte kent merkezindeki esnafları ziyaret edip maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarıyla ilgili hatırlatma ve uyarılarda bulundu. 

Koronavirüs tedbirleriyle ilgili 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleşen denetimler çerçevesinde Ödemiş’te Kaymakam Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, İlçe Jandarma Komutanı Hüsnü Korkmaz ve beraberindekiler kent merkezindeki caddelerde denetim yaptı. 

Esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Alınan tedbirler hepimizin sağlığı için. Maske, mesafe ve hijyen formülünü yaşam biçimimiz haline getirmek zorundayız. Koronavirüs tehdidine karşı en büyük gücümüz eksiksiz uygulayacağımız önlemlerimizdir. Sağlık çalışanlarımız, kolluk güçlerimiz, belediye çalışanlarımız ve gönüllülerimiz bu önlemler için fedakarca çalışıyor. Bu çabalara biz de kurallara uygun hareket ederek katkı sunalım. Tüm hemşehrilerimize sağlık dolu günler dilerim” dedi. 

Denetlemeler yoğun şekilde devam etti. Ödemiş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kolluk güçleri, ilgili kurumların temsilcileri ve esnaf odası temsilcileri ile birlikte pazar yerleri, çay ocakları, kahvehaneler, kafeteryalar, lokantalar, kuaför ve berber salonları, hamamlar, toplu taşıma araçları, marketler ve kamuya açık tüm alanlarda Koronavirüs tedbirlerini uyulması gereken kurallarla ilgili hatırlatma ve uyarılarda bulundu. Maske dağıtımı gerçekleştirildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER